Avaleht

Eesti Sclerosis Multiplex’i ühingul on valminud abistav materjal tööandjatele

Eesti Sclerosis Multiplex’Ühing on koostöös Euroopa ühendustega välja töötanud materjali tööandjatele, mis puudutab sclerosis multiplexi  diagnoosiga inimeste töölkäimist. Kodulehe tööandjatele mõeldud osa on kättesaadav siin: http://www.smk.ee/tooandjatele/.

Hiljutine üleilmne uuring tõi välja vajadused töökoha ja tööaja kohandamise järgi, et sclerosis multiplexi patsiendid saaksid tööl käimist jätkata. Rahvusvahelise Sclerosis Multiplexi Föderatsiooni välja antud raporti kohaselt lahkub märkimisväärne hulk SM-haigusega patsiente töölt varem kui vaja. 12 000 vastanuga uuringule tugineb raport näitab, et 43% tööl mitte käivatest SM patsientidest lahkus töölt kolme aasta jooksul pärast diagnoosi saamist. 10 aasta jooksul pärast diagnoosi saamist töölt lahkunute osakaal oli lausa 70 protsenti, kuigi tegeliklt oleks tervislik seisund paljudel neist lubanud töötamist jätkata.

Nüüd jõustunud töövõimereformi kontekstis on teema oluline ka Eestis. Mitmest uuringust on näha, et lihtsad muudatused ja kohandused, mis inimeste tööl püsimiseks on vajalikud, on ka lihtsalt saavutatavad. Kui räägime sellest, et SM patsiendid vajavad päeva jooksul ühte-kahte puhkepausi, et oma jõuvarusid taastada või pisut töökoha kohandamist, et seal liikumine hõlpsam oleks. 

Neid nõuandeid ja soovitusi jagabki viidatud materjal tööandjatele, mis on kättesaadav siin aadressil

Kutsume tööandjaid üles tegema koostööd parima lahenduse leidmise nimel!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields