Avaleht

Eesti Rahvusvahelises majas on kliente nõustatud juba enam kui 600 korral

Eesti ettevõtjatega koostöös sündinud Eesti Rahvusvaheline maja on vähem kui kuue kuuga lõpetanud 600 teenindusjuhtumit, aidates seeläbi Eesti firmadel kiiremini võtta tööle vajalikke tippasjatundjaid välismaalt. “Iga kord, kui lahendame mõne probleemi, aitame mõnel Eesti firmal kiiremini areneda,” ütles Work in Estonia programmijuht Triin Visnapuu-Sepp.

„Kui 2018. aasta novembri lõpus avatud majas said meie juurest infot ja teenuseid algul valdavalt välisspetsialistid, kes on ka maja üks peamisi sihtrühmasid, siis nüüd on klientide profiil hoogsalt mitmekesistunud. Näiteks moodustavad meie klientidest praegu peaaegu poole Eesti ettevõtjad, kes soovivad välistöötajate värbamise ja kohanemisega seoses nõu, kuid meid on üles leidnud ka siia saabunute pereliikmed. See on arvude hoogsa kasvu kõrval tõeliselt rõõmustav trend,“ rääkis Rahvusvahelise maja juht Annely Tank (EAS, Work in Estonia).

Rahvusvahelises majas pakuvad välisspetsialistidele, neid värbavatele ettevõtetele ja Eesti tagasi pöördujatele personaalset nõustamist kuue asutuse nõustajad, kes töötavad osa oma tööajast koduasutust esindades Ülemistel Rahvusvahelises majas. Lisaks korraldatakse koos erinevate asutuste ja ühendustega grupinõustamisi ja infotunde hetkel kõige rohkem kõneainet pakkuvatel teemadel. Näiteks oli sihtgruppide huvi talveperioodil väga suur maksu- ja tervishoiuteemade vastu. 

Kolmandiku lõpetatud juhtumitest moodustavad PPA haldusala küsimused, need omakorda jaotuvad võrdselt tööandjate ja välisspetsialistide vahel. Populaarsuselt järgnevad elukoha registreerimine ja isikukoodi taotlemine, mida pakutakse koostöös Tallinna linnaga, ning elukondliku nõustamise teenus, mida pakub majas Integratsiooni sihtasutus. Sooja vastuvõtu on saanud töötukassa karjäärikeskuse karjäärinõustamisteenus, mis on ka ainus veidi pikema ooteajaga teenus.

Olles osa Work in Estonia programmist, seisab Rahvusvaheline maja koos partneritega hea selle eest, et Eestisse värvatud spetsialistidel kulgeks siin kohanemine ja Eesti ühiskonda sulandumine võimalikult sujuvalt. „Kutsume oma teenustega tutvuma kõiki ettevõtjaid, kelle meeskonnas on välismaalastest spetsialiste  – või kes on välistalentide värbamisele mõelnud,“ ütles Visnapuu-Sepp.

Eesti Rahvusvaheline maja pälvis 17. aprillil Eesti Infotehnoloogia Liidult aasta teo auhinna. Rahvusvahelise maja näol on tegemist EASi ja Mainor ASi eestvõttel loodud välisspetsialistele ja neid värbavatele ettevõtetele loodud teenuskeskusega, mis toob avalikud teenused ühte kohta kokku. Asutajate hulka kuuluvad lisaks EASile ja Mainorile PPA, Tallinna linn, Integratsiooni sihtasutus, töötukassa, siseministeerium ning maksu- ja tolliamet. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields