Avaleht

Eesti parim praktikakoht on Radisson Blu Hotel Olümpia

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parim praktikakoht 2019“ võitis Radisson Blu Hotel Olümpia, kes paistab silma läbimõeldud ja süsteemse praktika korraldamisega juba paljude aastate jooksul.

Ettevõtte esitas konkursile Tallinna Teeninduskool, kelle õppuritele on Olümpia hotell pikka aega oluliseks praktikabaasiks. Auhinna andsid täna üle peaminister Jüri Ratas, Tööandjate keskliidu juhataja Arto Aas ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on parima praktikakoha konkurss hea näide, kuidas positiivselt ja üheskoos Eestit edasi viia. „Praktika on tööelu vundament. Nagu spordis loob edukaks võistlemiseks aluse treening, pillimängus harjutamine või teaduses katsetamine. Konkurss aitab selgitada, kuidas seda vundamenti kõige paremini laduda, et see oleks kasulik kõigile osapooltele. Nii praktikantidele endile kui ka nende juhendajatele, õppeasutustele ja ettevõtetele, kindlatele valdkondadele ning tervele Eesti majandusele,“ ütles Ratas.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Arto Aasa sõnul on noortel lihtsam tööd leida, kui neil on õiged oskused. Üks väga suur osa selle saavutamiseks on õpingute jooksul reaalsete tööandjate juures praktika läbimine.

“Tööandjale on praktikandid nii võimalus kui ka lisakohustus. Võimalus – sest praktikantide seast võib leida uusi häid töötajaid. Kohustus – kuna praktikant vajab juhendamist, see on aga mahukas lisatöö,” ütles Aas. “Peame ka oluliseks, et praktikandid saaksid tõesti harjutada päris tööd, mitte ei pandaks neid jooksupoiste või kohvikeetjate rolli. Seepärast tõstamegi esile neid tööandjaid, kes praktikantide arendamisega süsteemselt tegelevad. Radisson Blu Hotel Olümpia on siin suurepärane eeskuju, kes praktikabaasina tegeleb järelkasvuga kogu sektori jaoks.”

Radisson Blu Hotel Olümpia personalijuhi Airi Neemre sõnul toetab ettevõte teadlikult ja vastutustundlikult noorte õppimist, haridust ja arenemist majutus- ja toitlustusvaldkonnas. „Me teeme koostööd koolidega, et õpetamise protsessis ise aktiivselt osaleda. Kord aastas anname välja ka oma hotelli stipendiumi, et ergutada hotelli- või toitlustuseriala õpilaste huvi oma eriala vastu. Nii saame olla kindlad, et meie valdkonnas töötavad tugeva praktilise kogemusega töötajad,“ lisas Neemre.

Täna kuulutati välja ka teised võitjad: parimaks väikeettevõttest praktikakohaks valiti Velvet OÜ ja parimaks regionaalseks praktikakohaks Wermo AS. Eestis õppivatele välistudengitele praktikavõimaluste pakkumise eest pälvis tunnustuse Pärnu Haigla. Kõigis kategooriates parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandjad saavad õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm. Auhinnaks on klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Konkurssi “Parim praktikakoht” korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja sihtasutusega Innove. Konkursil tunnustatakse tööandjaid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi, tehes seda silmapaistval moel, ühiskonnas oma vastutust tunnetades ja panustades märkimisväärselt tööjõu järelkasvu oskuste arendamisele.

Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

 

Fotod (Meeli Küttim):

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Arto Aas, peaminister Jüri Ratas, Radisson Blu Hotel Olümpia tegevdirektor Gints Dzirnieks ja personalijuht Airi Neemre, Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

Radisson Blu Hotel Olümpia praktikajuhendajad koos peaminister Jüri Ratase, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Arto Aasa ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmetsaga.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields