Avaleht

Eesti parim juht on Veiko Veskimäe

Konkursi "Parim juht 2023" võitja on Veiko Veskimäe. Foto: Raul Mee
Konkursi “Parim juht 2023” võitja on Veiko Veskimäe. Foto: Raul Mee

Äsja kuulutati Pärnu juhtimiskonverentsil välja tiitli “Parim juht 2023” võitja. Selleks on silmapaistva kasvu teinud ehituse-ettevõtte Verston asutaja ja juhatuse liige Veiko Veskimäe. Lisaks sektori eest seismisele kasutab ta oma aega, oskuseid ja energiat kodukandi Paide elu edendamiseks.

Äripäeva, personalijuhtimise ühingu PARE ja Eesti Tööandjate keskliidu korraldatud konkursil tunnustuse pälvinud Veskimäe inspireerib isikliku juhiteekonna, ambitsiooni ja selle ellu viimise ning sektori uuendamisse ja kogukonna ellu panustamisega.

Veiko Veskimäe kõrval jõudis finaali Selveri pikaaegne juht Kristi Lomp.

Veskimäe tegevust ja saavutusi iseloomustab inspiratsioon ja eestvedamine

Tunnustuse üle andnud ja žürii liige, LHV Grupi juhatuse esimees Madis Toomsalu (parim juht 2022) sõnul oli võitja selgitamine äärmiselt keeruline. “Veiko avaldas žüriile muljet ja inspireeris oma ettevõtte üles ehitamise teekonnaga. Tegemist on uue põlvkonna teede-ehitusettevõttega, mis on viimase kümnendi jooksul kasvatanud oma käivet 15 korda. Sellist arengut ei saavuta ilma suurelt mõtleva ja erakordse juhita.”

Verston võitis eelmisel aastal nii Äripäeva Järvamaa, taristuehitajate kui ehitusettevõtete TOPid. 13 aastat tagasi asutatud ettevõtte käive oli tunamullu 69 miljonit eurot ja ärikasum 2,6 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd enam kui 300 inimesele.

Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas tõi esile, et Veskimäe toimetab pikkade traditsioonidega sektoris, kuid on kerkinud uue põlvkonna juhina valdkonna eestkõnelejaks ja arvamusliidriks. “Verstoni kasvunurk on võrreldav idufirmade teekonnaga. Sellise arengu saavutamiseks peab oskama lisaks riskide võtmisele ka tulemust tegevat meeskonda kokku panna. Seetõttu saab Veiko senist tegevust ja saavutusi iseloomustada kahe sõnaga – inspiratsioon ja eestvedamine.”

Eesti personalijuhtimise ühingu PARE tegevjuht Kai Saard rõhutas Veskimäe panust oma organisatsioonist laiemalt, mis konkursi finalistid ja võitja ülejäänud nomineeritud juhtidest eristab. “Hea juht kasutab oma positsiooni ka ühiskonnas positiivse muutuse ellu kutsumiseks. Veiko valutab südant kogu valdkonna pärast näiteks erialaliidus tegutsedes, aga jagab oma aega, oskuseid ja energiat laiemalt nii kodukoha ellu kui noorte arengusse läbi Paide Linnameeskonna.”

Kohaliku elu edendajana pälvis Veiko Veskimäe tänavu presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi, samuti on ta saanud Järvamaa teenetemärgi maakonnale osutatud teenete ja saavutuste eest.

Sel aastal tähistab parima juhi valimise traditsioon 10. sünnipäeva. Varasematel aastatel on tiitli võitnud Lauri Tabur, Anne Samlik, Erkki Raasuke, Bo Henriksson, Kai Realo, Jaanus Vihand, Otto Pukk, Margus Rink ja Madis Toomsalu.

Konkurss “Parim juht 2023”

Konkursi eesmärk on tunnustada head juhtimist ning tõsta esile silmapaistvaid Eesti juhte.

Konkursile said nominente esitada kõik soovijad. Lõppvaliku tegi žürii.

Žürii hindas finalistide ja lõppvaliku juures juhitava ettevõtte või organisatsiooni pikaajalisi häid tulemusi, juhi pikaajalist head mainet ning juhi panust Eestile laiemalt kui oma organisatsioon.

Parima juhi konkurssi korraldavad Äripäev, personalijuhtimise ühing Pare, Eesti Tööandjate Keskliit ja Pärnu juhtimiskonverents.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields