Avaleht

Eesti noorte enneolematu edu kutseoskuste maailmameistrivõistlustel

Oktoobris 2017 toimus Abu Dhabis ülemaailmne kutseoskuste võistlus WorldSkills. Võistlustules oli Eestist kokku 7 noort. Tulemused on enneolematud, sest esimest korda ajaloos tõusis Eesti sellel võistlusel poodiumile.

Mairold Mänd ja Erik Rüütel võtsid maastikuehituses pronksmedali

Mairold ja Erik on vilunud võistlejad, kel seljataga juba mitmeid kogemusi. „Maailmameistrivõistluste muljed on vägevad. Kogu teekond sinnani on olnud sündmusterohke. Osalesime erinevatel treeningvõistlustel Hiinas ja Soomes,“ selgitab Mairold. Erikul on varasemaid võistluskogemusi kokku 13. Kutseoskuste arendamist võib võrrelda tippspordiga, kus kõva töö toob lõpuks vägevaid tulemusi.
„Hea koha saamiseks ei piisa ainult täpsusest. Tuleb teha õigeid liigutusi ja mõelda mitu käiku ette. Loomulikult peab ka töö ilus välja nägema. Tegime kõigil neljal päeval hea töö ning suuri eksimusi sisse ei lasknud. Arvan, et meie trump oligi see, et olime kõiges stabiilselt head,“ kirjeldab Erik võistlusolukorda.

Mairold on tänaseks loonud oma ettevõtte ning temast on saanud maastikuehituse eriala õpetaja. Ka Erik näeb oma tulevikus seda, et asub muuhulgas oma teadmisi ja kogemusi teistele edasi andma. Eriku sõnul tõestab nende saavutus, et Eesti noored on võimelised kutsehariduses maailma parimatega konkureerima. „Kui vaid ise tahta ja selle nimel vaeva näha, on kõik võimalik,“ kinnitab ta.

Eriala, millel tippu jõudmist plaanida, peab inimest väga köitma. „Mulle on alati meeldinud sellised tööd, kus ma näen lõpptulemust. Maastikuehituses võib küll selleks kuluda nädalaid või isegi kuid, aga see on seda väärt. Maastikuehitaja saab luua erinevaid keskkondasid ja siduda need elusloodusega. Sinna saab inimene oma elurutiini eest põgeneda. Meie töös ei sarnane ükski objekt teisega ja see just ongi huvitav,“ kirjeldab Mairold oma eriala.

Erik Tammeleht – tipptasemel oskused restoraniteeninduses

Erik Tammeleht on samuti juba kogenud võistleja, kuid maailmameistrivõistluste õhkkond oli ka tema jaoks ülev. WorldSkills’i avatseremoonial oli just temal au anda kõikide võistlejate nimel vanne ning seda eesti keeles. „See eufooria ja emotsioon on kohati lausa kirjeldamatu. Neli võistluspäeva on väga pingelised. Samal ajal on kõik väga sõbralikud, elatakse üksteisele kaasa,“ kirjeldab Erik toimunut.

Eriku võistlustulemuseks oli kutsemeisterlikkuse medal. „Ma arvan et minu tööd hinnati kõrgelt, kuna laiad teadmised ja positiivne suhtumine jäi paljudele ekspertidele silma. Ma olen saadud tunnustusega väga rahul. See näitab täpselt kui kõrgel võiks olla kogu Eesti teenidus,“ räägib Erik.

Teenindus on Erikule südamelähedane ala. „Selles on palju detaile ja täpsust, ajalugu ning informatsiooni. Eriala annab mulle võimaluse suhelda, liikuda ja anda kõiki neid teadmisi edasi,“ lausub ta. Tulevikus on Erikul plaanis anda oma panus tulevaste võistlejate treenimisse ning aidata läbi viia Eestis toimuvaid võistlusi. „Minu suur soov on tõsta teenindus Eestis taas au sisse,“ kinnitab kutsemeister.

Fotol: Mairold Mänd (vasakul) ja Erik Rüütel (paremal).

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields