Avaleht

EAS peatas tööstusettevõtja nõustamise toetuse taotluste vastuvõtu, sügisel avaneb ettevõtja arenguprogramm

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) peatas alates 29. maist tööstusettevõtja nõustamise toetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega.

Toetuse eesmärgiks oli pakkuda tootmisettevõtetele praktilist tuge muutuste ja protsessiparenduste elluviimiseks, mille mõõdetavad tulemused loovad eelduse ettevõtte lisandväärtuse kasvuks.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis on valmimas ettevõtja arenguprogrammi meede. Toetus on mõeldud ambitsioonikatele ettevõtetele, kes tahavad teha midagi keerukamat ja suuremat lisandväärtust tootvat kui täna ning näevad suunda eeskätt eksporditurgudel. Esialgse sihtrühma kaardistamise tulemusena näeb MKM, et umbes pooled toetuse saajad võiksid olla tööstusettevõtted. Meetme maht on ca 75 miljonit eurot ning see avaneb eeldatavalt hilissügisel.

Eesti ettevõtted on saanud alates 2011. aastast EASilt parendusprojektide läbiviimiseks toetust enam kui 150 projektile. Toetuste kogumaht on ligi 700 000 eurot ja tegemist on perioodi 2007 – 2013 toetusega.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields