Avaleht

EAS avas klastrite arendamise toetuse

5. juunil avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) klastrite toetuse, mille eesmärk on ettevõtete koostöö suurendamine rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks.

EASi juhatuse liikme Indrek Kaju sõnul soodustatakse toetusega klastri ja tema partnerite turundus- ja arendustegevusi nutika spetsialiseerumise kasvualades. „Selle tulemusena ootame klastrite rahvusvahelise konkurentsvõime tõusu, mis aitab neil turul paremini konkurentsis püsida. Hästi oluline, et klaster toimiks ettevõtjate vajadustest lähtuvalt, soodustades erinevate majandusharude põimumist ning koostööd haridus- ja teadusasutustega,“ selgitas Kaju.

Toetusega kaetakse klastri arendus- ja ühisturundustegevuste läbiviimist ja koordineerimist. Fookuses on projektid, mille tegevused panustavad tervisetehnoloogiate ja –teenuste arendamisse, ressursside efektiivsemasse kasutamisse läbi tõhusama energiakasutuse ja kulude kokkuhoidu ning suurendavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutuselevõttu.

Toetust saavad taotleda Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud mittetulundusühingud või sihtasutused. Ühe projekti kohta eraldatakse maksimaalselt 600 000 eurot ja finantseerimise piirmäär on kuni 50% abikõlbulikest kuludest.

Meetme eelarve on 10 miljonit eurot. Taotlemiseks toimub kaks eraldi vooru. Esimene taotlusvoor avatakse 5. juunil kell 10 ning selle eelarve on 5 miljonit eurot. Taotlusi saab esitada kuni 24. augustini 2015.

Klastrite arendamise eelarve tuleb Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields