Avaleht

Carlos Johnson: Tallinnas toimub IT valdkonnas nii mõndagi

Töökoha Kariibidel praktikakoha vastu Tallinnas vahetanud dominikaanlane Carlos Johnson töötab ja elab Eestis juba kümme aastat. Teda hoiab siin IT-spetsialistide jaoks arendav keskkond ja see, et siin on võimalik kohata palju tarku ja töökaid inimesi. Segab aga see, et tänaval kõndiv ja eesti keelt kõnelev ladina-ameeriklane on eestlaste jaoks ikka veel imestamist väärt.

2. märtsil toimuval Tööandjate aastakonverentsil räägib ta oma loo ettekandes “Dominikaanlasena Eestis”

Carlos, mis on Sinu lugu, miks Sa tulid Eestisse?

Aastal 2005 mul oli töökoht Kariibidel, aga ma olin uudishimulik ja tahtsin teha midagi teistmoodi. Tahtsin avastada, kuidas on elada mõnes teises paigas, tehes samas edasi tööd oma alal. Ma leidsin Tallinnas praktikavõimaluse IT-valdkonnas ja otsustasin kolida. Ma võtsin selle otsuse vastu väga kergesti, sest sidusin end algul vaid üheks aastaks. Ja üllatusin positiivselt – ma avastasin Tallinna, kus mulle tänaseni meeldib töötada ja elada. Märtsis täitubki mul juba kümnes aasta Eestis.

Miks on Eestis hea elada ja töötada?

Esiteks avalike e-teenuste kasutamine, need on modernsed ja kasutajasõbralikud. Minu jaoks oli väga muljetavaldav näha, kuidas tänu krüptograafiale on e-teenused väga lihtsad ja turvalised.

Teiseks meeldib mulle, et Eestis on IT-spetsialistidele hea keskkond. Ma arvan, et siin toimub selles valdkonnas nii mõndagi. Ja veel üks aspekt: siin on palju tarku ja töökaid inimesi ja mul on olnud võimalus nendega kohtuda ja neilt õppida.

Aga milliste negatiivsete asjaoludega oled kokku puutunud?

Ma leian, et Tallinn on läänemaailmast pisut liiga eraldatud. Teine asi on see, et kui ma olen kontorist väljaspool, siis inimesed üldiselt, ühiskond, pole harjunud nägema välismaised etnilisi gruppe. Paljude jaoks on üllatav näha latiinot tänaval kõndimas ja eesti keelt rääkimas. Kolmandaks erinevad teenindusstandardid sellest, millega ma harjunud olen. Aga see on midagi, millega saab alati harjuda ja maailmas polegi ideaalset kohta, kus olla.

Carlos-Johnson

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields