Avaleht

BUSINESSEUROPE tippkohtumine: Euroopa tööandjate ühine probleem on töökäte puudus  

13.-14. juunil kogunesid Helsingis Euroopa tööandjate organisatsioonide juhid. Eesti tööandjaid esindasid Euroopa tööandjate katusorganisatsiooni BUSINESSEUROPE tippkohtumisel volikogu esinaine Kai Realo, juhataja Arto Aas ja rahvusvaheliste suhete juht Eve Päärendson.

Tippkohtumisel oli üheks läbivaks teemaks tööjõu, sealhulgas kvalifitseeritud tööjõu puudus. Kolmandatest riikidest töötajate värbamise lihtsustamiseks on paljud Euroopa riigid leevendanud välistööjõu kaasamist puudutavaid reegleid. Nii näiteks on ka Saksamaa immigratsiooniseadust lihtsustanud. Samas tehakse riiki saabuvatele  välistöötajatele saatkondasid kaasates hoolikas taustakontroll, et neil  oleks olemas vajalik kvalifikatsioon.

BUSINESSEUROPE liikmesliitude presidendid (sh Kai Realo) kohtusid Helsingis Soome president Sauli Niinistöga, Soome arenguabi ja väliskaubanduse minister Ville Skinnariga ja Soome peaminister Antti Rinnega. Arto Aas ja Kai Realo kohtusid koostöövõimaluste arutamiseks ka Läti ja Leedu tööandjate organisatsioonide juhtidega.

BusinessEurope presidentide kogust Helsingis (13-14 juuni 2019) saab lähemalt lugeda SIIT.

Loe ka Eve Päärendsoni koostatud memo.

BusinessEurope järgmine presidentide kogu toimub 5-6 detsembril 2019 Horvaatias, Zagrebis.

 

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields