Avaleht

BusinessEurope ettevõtlusliidrite kohtumine Prahas

2.-3. juunil 2022 toimus BusinessEurope presidentide ja tegevjuhtide kohtumine Prahas, kus osalesid Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, tegevjuht Arto Aas ja välissuhete nõunik Kristi Sõber.

Arutati üldist olukorda Euroopa Liidus ja fookus oli majanduslikul olukorral ja Venemaa agressioonil Ukrainas. Balti riikide ühises sõnavõtus rõhutas Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, et suurriigid peavad aru saama, et see, mis neile on ebamugav, on Venemaa naabritele elu ja vabaduse küsimus. “Kui Venemaad ei peatata, siis meie ärid mitte ainult ei talu kannatusi, vaid lõpetavad oma tegevuse,” sõnas Realo.

“Kui EL-i riigid ei ole oma tegevustes ühtsed, siis lööbki see mõra Euroopa Liitu. Me peame tegutsema mitte ainult väärtuspõhiselt, vaid ka majanduslikult. Neil, kes soovivad jätkuvalt toetuda Venemaa gaasile või naftale, ei ole tegelikult mingit garantiid, et Venemaa ei hakka neid šantažeerima. Rohepööre ja eesmärk 55 nõuavad pikemas perspektiivis jätkusuutlikumale energiale üleminekut, mistõttu riigid vajavad nagunii energiaallikate restarti,” kinnitas Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine.

Lisaks võeti vastu deklaratsioon, kus tõstetakse esile ettevõtjate tähelepanekud seoses Euroopa Liidu poliitikatega toimetulekul ja majandusliku olukorra. Mureks on tarneahelate katkestused, toorainete puudus ja hindade tõus, selleks peaks EL rakendama arukat tööstusstrateegiat ja jälgima ka ambitsioonikat kaubanduspoliitikat.

Seoses Euroopa Liidu poliitikatega toimetulekuga leiavad ettevõtjate esindajad, et inflatsioonisurvet, mis ajendatud energia- ja toiduainete hindade tõusust, ei tohiks ajutiste survetega toita nt palgatõusuga. Kindlasti peab jälgima, et Euroopa ettevõtted oleks konkurentsivõimelised, valitsused peavad tegelema tööjõu ja oskuste puudusega ja järgima poliitikat, mis suurendab tootlikkust ja innovatsiooni.

BusinessEurope’i presidentide nõukogu valis koosolekul ühehäälselt Pierre Gattazi järglaseks presidendiks Fredrik Perssoni, kes oli Rootsi tööandjate organisatsiooni (Svenskt Näringsliv) president ning Ellevio AB ja JM AB president.

Kahepäevase programmi jooksul oli ettevõtjate organisatsiooni esindajatel võimalus külastada ŠKODA AUTO tootmist ja kohtuda Tšehhi tööstus- ja kaubandusministri Jozef Síkelaga.

Pildil vasakult: Fredrik Persson, Kai Realo, Arto Aas.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields