Avaleht

BUSINESSEUROPE: Brexit tõestas, et Euroopa Liidus peavad toimuma arengud

Euroopa tööandjate katusorganisatsioon BUSINESSEUROPE austab valijate otsust, aga tunneb kahetsust Suurbritannia lahkumise pärast Euroopa Liidust.

BUSINESSEUROPE’i president Emma Marcegaglia sõnas, et Euroopa ärikogukond usub endiselt tugevalt Euroopa Liitu. “Brexit avab ebakindluse märke. Me peame nüüd keskenduma sellele, kuidas minna edasi. See tagasilöök muudab reformid Euroopa Liidus ainult tähtsamaks. Me kutsume üles EL-i liikmeid saatma tugevat signaali, näitamaks enda pühendumist Euroopa Liidule ja selle kolmele alustalale: ühtsele vabale turule, ühtsele kaubanduspoliitikale ja eurole. Samal ajal me peame leidma nutikaid lahendusi, et tagada Brexiti protsessi korraldatus. Me peame säilitama rahu ja edasi tegutsema,” kommenteeris Marcegaglia.

BUSINESSEUROPE peadirektor Markus J. Beyrer kutsub üles ELi ja Suurbritannia poliitikuid võtma vastu väljakutseid, mis kaasnevad rahvahääletusel langetatud otsusega. „Praegu on aeg pöörduda tagasi Euroopa ühiste huvide juurde. Me peame panustama Euroopa maailmajao ning selle majanduse edasiliikumisele. Samal ajal on Suurbritannia oluline kaubanduspartner. Kõigi huvides tuleb luua Suurbritanniaga uus ja püsiv suhe,“ sõnas Beyrer.

BUSINESSEUROPE hinnangul tuleb Euroopa Liidul teha Brexitist järeldused. Näiteks tuleb rakendada tarku, vähem reguleeritud ja konkurentsi soodustavaid poliitikaid nii Euroopa Liidu kui ka liikmesriikide tasandil ning kaitsta Schengeni liitu, leides lahendused rändekriisile ja luues mõistliku ja efektiivse välispiiride majandamise süsteemi.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields