Avaleht

Avalda arvamust: Innovatsiooni edendavad riigihanked

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on saatnud kooskõlastusringile ettevõtlusministri määruse „Innovatsiooni edendavate hangete toetamise tingimused“ eelnõu. Ootame kommentaare ja ettepanekuid 26. veebruariks meiliaadressile gea@employers.ee

Avaliku sektori hange on oluline majanduskasvu suunaja ja edendaja. Euroopa Liidu sisetarbimisest moodustavad avaliku sektori hanked hinnanguliselt 19%. Eestis on sama näitaja mõnevõrra madalam, kuid siiski märkimisväärne. Kui ka 1% Eestis korraldatavatest riigihangetest toetaksid innovatsiooni, suunduks ettevõtte arendustegevusse või uute toote ja teenuste väljatöötamisse aastas 16–43 miljonit eurot. 

Eelnõu eesmärk on mõjutada avaliku sektori hankeid korraldavate asutuste ostukäitumist, millest omakorda tuleneb mõju turule. Seega mõjutab toetusskeem majandusarengut kahel moel: esiteks avalike teenuste kvaliteedi ja hinna suhte parandamisega, tuues nii kasu lõppkasutajatele ja maksumaksjatele, ning teiseks uute innovatsioonivõimaluste pakkumisega ettevõtetele, andes nii panuse ettevõtete innovatsioonisuutlikkusse ja konkurentsivõimesse.

Määruse eelnõu

Määruse seletuskiri

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields