Avaleht

Arvamusfestivali ideekorje on avatud – otsitakse uusi ja huvitavaid aruteluideesid

Arvamusfestivali ideekorjesse oodatakse aruteluideesid kuni 2. aprillini. Foto: Freepik
Arvamusfestivali ideekorjesse oodatakse aruteluideesid kuni 2. aprillini. Foto: Freepik

Arvamusfestival kutsub kuni 2. aprillini kõiki organisatsioone, ettevõtteid, kogukondi ja teisi kooslusi osalema ideekorjes. Ideekorjesse on oodatud kõik aruteluideed, mis käsitlevad aktuaalseid ja olulisi küsimusi, vajavad ühist mõttetööd või otsivad lahendusi erinevatele probleemidele. Võrreldes varasemate aastatega on aga nii ideekorjes kui ka festivali korralduses mitmeid uuendusi. 

Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist rääkis, et läbi aastate on festivali populaarseimaks formaadiks olnud kaasav paneeldiskussioon. Lähtudes Arvamusfestivali uuest strateegiast pööratakse sel aastal erilist tähelepanu aruteluvormide mitmekesistamisele ning festivalile tuuakse uusi formaate nagu akvaarium, ümberpööratud paneel, väitlus ja paljud teised. Korraldajad pakuvad soovijatele arutelu disainimisel varasemast rohkem tuge.

11. Arvamusfestivali ideekorjesse oodatakse teemasid, mis vajavad laiema ringi kaasamõtlemist

Tammist rõhutab, et tänase tugeva ühiskondliku polariseerumise taustal on varasemast veelgi olulisem õppida eriarvamuste väljendamist nii, et kedagi ei solvata ega pisendata. “Festivaliga soovime edendada arukat ja hoolivat arutelukultuuri ning just arutlemise kaudu on võimalik jõuda parema üksteise mõistmiseni. Seetõttu ootame tänavusse ideekorjesse erilise huviga just neid teemasid, mis vajavad laiema ringi inimeste kaasamõtlemist ning pakuvad võimalust oma mõtete väljendamiseks lisaks kutsutud ekspertidele ka teistele osalejatele,” rääkis Tammist. 

Ideekorjesse laekunud teemade puhul hinnatakse teemapüstituse olulisust ja uudsust, aruteluidee eesmärgistatust ning arutelu potentsiaalset mõju. Programmi pääsenud aruteluideed valitakse välja aprilli keskel, misjärel algab töö arutelude disainimise ja korraldamisega.

Seekordne juba 11. Arvamusfestival toimub 11.–12. augustil Paides.

Lisainfot ja ideekorje ankeedi leiab festivali koduleheküljelt www.arvamusfestival.ee/ideekorje

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields