Avaleht

Ärikohting: tööturg on suurepärane, riskid on tööstuses

11. mail toimunud Eesti Tööandjate Keskliidu liikmete ärikohtingul räägiti olukorrast majanduses ja tööturul. Ärikohtingu külalisteks olid Mihke Nestor (SEB) ja Margit Paulus (Töötukassa).

Majanduse tulevikuväljavaade on ebaselge, aga see ei tähenda tingimata halba, rääkis tänasel Tööandjate Keskliidu Ärikohtingul SEB analüütik Mihkel Nestor.

Tööturg on tugev ja ettevõtete ootused uute töötajate värbamiseks pigem positiivsed, siis Eesti majanduse riskid peituvad tema sõnul majanduse mootoris ehk töötleva tööstuse käekäigus. Tootmise mahud on langenud eelmise aasta keskpaigast ning nõudlus on meile olulistel Põhjamaade turgudel endiselt nõrk. Positiivne üllatus võib tema sõnul tabada aga sellest, mida oleme viimase paari aasta jooksul korduvalt näinud – prognoosid osutuvad pessimistlikumaks kui tegelikkus.

Lisaks Mihkel Nestorile kõneles kohtingul Töötukassa analüüsiosakonna juht Margit Paulus, kes selgitas, et kasvanud töötuse (hetkel 7,7%) taga on peamiselt Ukraina sõjapõgenike töötuna arvele võtmine ja vähem on seda mõjutanud Eesti ettevõtete tegevus ning koondamine.

Samuti tuli hommikul juttu palgaootustest, seniste trendide jätkumise tulemustest, tööjõuvajaduse suundumustest ja paljust muust.

Järgmine Tööandjate keskliidu liikmete ärikohting toimub juba peagi. Informeerime sellest liikmeid jooksvalt.

Veebiseminar toimus rahvusvahelise koostööprojekti Norway Grants – Decent Work “Faciliated access to work through flexible work” (2022/348366) raames.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields