Avaleht

André Küüsvek: Eesti suurim kasutamata võimalus on koostöö

Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek soovitab kriisis mitte makse tõsta.

Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek leiab, et Eesti majanduse suurim kasutamata võimalus peitub koostöös. Eeskuju annavad Rootsi klastrid.

Esitasime majanduskonverentsi „Tuulelohe lend 2024“ esinejatele kaks küsimust – millist nõu annaks majanduse kasvule pööramiseks majandusministrile ja mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus. Siin on André Küüsveki vastused.

Mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus?

Tihedam koostöö põhjamaadega nii füüsilise taristu ühenduste kui oskusteabe osas. Eeskujuna sobiks Rootsi arenguklastrite mudel, kus innovatsioon sünnib riigi, erasektori ja teaduspotensiaali koostöös – Göteborgi autotööstuse klaster, Lundi teadus- ja meditsiiniklaster, Skellefteå akutööstuse klaster, Kiruna Esrange kosmosekeskus jne.

Majandusminister küsib sinult nõu ehk mida teeksid, et kaks aastat langenud Eesti majandus taas kasvule pöörata?

Suunata selgelt ja julgelt fookus investeeringute stimuleerimisele laiapõhiselt – erakapitali investeeringud oma- kui välisvahendite näol, kui ka avaliku sektori (Euroopa Liidu ja Eesti) suunatud toetusprogrammide näol. Vähendada kasvama kippuvat reguleerimist ja maksukoormuse tõusu languse ajal.

“Tuulelohe lend”: koostöö, konkurentsivõime ja majanduskasv

Tuulelohe konverents toob lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Lisaks André Küüsvekile astuvad üles Eesti Vabariigi president Alar Karis, president Kersti Kaljulaid, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EIS) juht Kati Kusmin, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Airbalticu juht Martin Gauss, Wise´i Eesti ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin, OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo, EBSi rektor Meelis Kitsing, Bolti asutaja ja juht Markus Villig, aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja Mart Ustav, Milremi asutaja Kuldar Väärsi ning mitmed teised.

Konverentsi juhivad Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi ja taga oma osalus konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields