Avaleht

Alustab raadiosaade “Tööandjate tund”

Foto: Matt Botsford/Unsplash.

Tänasest jõuab Äripäeva raadios eetrisse kuueosaline saatesari “Tööandjate tund”, kus ettevõtjad ja tööandjad harutavad lahti võtmevaldkondade probleemid ja pakuvad neile lahendusi eesmärgiga kasvatada Eesti ettevõtete ning inimeste heaolu.

Saatesarja esimeses osas võtavad tööandjad luubi alla Eesti maksukoormuse. See on naiivne ootus, et maksudebati järel ettevõtjate maksukoormus väheneks, leiavad ettevõtjad ja tööandjate keskliidu volikogu aseesimehed Jüri Käo ja Ain Hanschmidt. Kuna Eesti maksusüsteem on mõttekoja Tax Foundation andmetel aastaid maailma parim, siis töötavat asja torkida poleks tarvis.

Milliseid muutuseid siinne ettevõtlusruum vajaks, sellest tuleb juttu saatest. Vastuse saab, mille üle peaks valimistel arutama, mille kirjutaksid kogenud ettevõtjad riigi ettevõtlust puudutavasse pikka plaani, kuidas ees ootavast kriisist tugevamalt välja tulla ja mida teeksid ära, kui nende võimuses oleks riigireform ellu viia. Saatesarja teemad põhinevad tööandjate manifesti teemadel (loe manifesti siit).

Tööandjate tund on eetris kaks korda kuus ehk 7.- ja 21. novembril, 5. ja 19. detsembril ja 2. jaanuaril.

Järgmistes saadetes tuleb juttu sellest, kuidas ettevõtted keskmise tootlikkuse lõksust välja nügida, kuidas viia ellu ettevõtete konkurentsivõimet suurendav rohepööre, kuidas lahendada ettevõtete arengut takistav tööjõukriis, kuidas haridusse investeerimine on elu ja surma küsimus ning tervise hoidmisest.

Saadet saab Tallinnas ja Harjumaal kuulata sagedusel 92,4 Mhz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz. Samuti saab saateid kuulata podcastina Äripäeva raadio kodulehel/äpis ja soundcloudi-kanalis ning ka Eesti tööandjate keskliidu soundcloudi-kanalis.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields