Avaleht

Algasid miinimumpalga läbirääkimised

Ametühingute Keskliidu ja Tööandjate Keskliidu alustasid järgmise aasta miinimumpalga läbirääkimisi. Esimesel, 26. augustil toimunud kohtumisel arutati majandusolukorda ning tööturutrende järgmise miinimumpalga kokku leppimiseks. Konkreetsete numbriteni veel ei jõutud ja läbirääkimised jätkuvad septembri alguses.

Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas kommenteeris, et on selge, et alampalk järgmisel aastal kasvab. “Tööandjad peavad aga mõtlema sellele, et palgakasv ei sööks meie majanduse konkurentsivõimet ega tekitaks omakorda täiendavat survet inflatsioonile,” selgitas ta. “Kui just imet ei sünni, siis analüütikute ja ettevõtjate ootusel majandus järgmistel kuudel jahtub. Seetõttu tuleb ka palgatõusu ootustega ettevaatlikum olla.”

Ametühingute Keskliidu juht Jaan-Hendrik Toomel sõnas, et olukorras, kus juunikuine elektriarve oli samas suurusjärgus jaanuari omaga ning teise kvartali hinnatõus ületas palgatõusu kaks korda, kaaluvad paljud hoolega oma rahakoti raskust. “Seetõttu on miinimumpalga läbirääkimistel Eesti töötajaid rahuldava tulemuseni jõudmine ja alampalga tõstmine oluline otseselt umbes 18 000 inimesele ning kaudselt pea poolele töötajaskonnale,” rõhutas Toomel.

Miinimumpalga kokkuleppe sõlmivad omavahel Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit, läbirääkimiste järgmine voor toimub 5. septembril.

2022. aastal on alampalk 654 eurot ja see kasvas aastaga 12%. Töötasu alammäära teenis eelmisel aastal 3,4% täistööajaga töötajatest.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields