Avaleht

Ühiskond seisab küsimuse ees – kuidas rohepöördel kurvis püsida?

15. märtsil 2022 toimub traditsiooniline tööandjate aastakonverents Tuulelohe lend. Pöördeliste sündmuste koidikul küsime sel korral: kuidas rohepöördel kurvis püsida?

Rohepööre on vaieldamatult sel aastal Eestis ja kogu maailmas üks peamiseid teemasid nii majanduses kui poliitikas. Tänasele maailmale omaselt on paraku seegi protsess ühiskonda teravalt polariseeriv. Suurtest eesmärkidest kujunevad uued regulatsioonid ja kohustused, mis toovad kaasa nii riske kui võimalusi pea igas valdkonnas. 

Ettevõtjate ja tarbijatena peame olema valmis suurteks muutusteks kõikjal, mis puudutab energiat, kütuseid, toitu, jäätmeid, transporti jne. Tööandjad ootavad riigilt läbimõeldud sihte, õigusselgust ja investeerimiskeskkonna ettenähtavust, mis annaks kindlustunde vajalike investeeringute tegemisel.

Arutame konverentsil:

  • Kas rohepööre lööb Eesti majanduse jalust või annab hoogu juurde?
  • Kelle käes on hoovad, et pöördeks valitaks õige kiirus ja tehnika?
  • Kuidas tagada varustuskindlus ja soodsa hinnaga energia?
  • Kas rohepööre toob kaasa tööstus- ja majandusrevolutsiooni?
  • Mis saab tööturust ja kust tulevad vajalike oskustega inimesed?
  • Mis ootab Eesti majandust 2022. aastal?

Tuulelohe konverents toob lavale kodumaiste kõnelejate kõrval tunnustatud tegijad Eestist ja maailmast. Sõna saavad edukad Eesti ettevõtjad, ühiskonnategelased, teadlased, riigiametnikud. Kõnlevad teiste hulgas President Alar Karis, keskkonnaminister Erki Savisaar, tippjuht ja Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, ettevõtja Heiti Hääl, energeetika võtmetegija Taavi Veskimägi.

Paindliku osalemisvõimaluse pakkumiseks valmistame konverentsi ette hübriidina ehk osaleda saab nii füüsiliselt kohapeal Kultuurikatlas (Põhja pst 27a, Tallinn) kui veebi vahendusel. 

Täpsed hinnad ja osalemistingimused leiate konverentsi veebilehelt. Tutvu programmiga ja registreeru osalejaks siin.

Vaata ka eelmise aasta konverentsi meeleolukat kokkuvõtet siit.

Foto: Argo Ingver/DELFI

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields