Avaleht

Alates juunist tuleb elamisloa taotlejatel teenindusaeg ette broneerida

Alates 1. juunist tuleb elamisloa taotlemiseks või pikendamiseks Politsei- ja Piirivalveametis teenindusaeg ette broneerida. Aegu saab kinni panna nii telefonitsi kui ka PPA kodulehekülje kaudu.

PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Liis Valgu sõnul esitatakse nädalas Eestis ligi 300 elamisloa või selle pikendamise taotlust. “Broneerimissüsteem annab dokumentide taotlejatele võimaluse mugavamalt oma aega planeerida ja teeninduses kiiremat teenindust saada. Lisaks annab broneerimine võimaluse paremini planeerida teeninduste tööaegu.“

Identiteedi ja staatuste büroo peaeksperdi sõnul saavad inimesed elamisloa taotlemiseks broneerida aegu nii internetis aadressil https://broneering.politsei.ee kui ka politsei infotelefoni 612 3000 kaudu.

“Ennekõike on broneering vajalik elamisloa taotluste puhul. Aja broneerimine pole kohustuslik näiteks elamisloakaartide või muude isikut tõendavate dokumentide taotlejate puhul, kuid soovijatel on pika ootejärjekorra vältimiseks võimalik aeg broneerida ka teiste dokumentidega seotud toiminguteks,” lisas Valk.

Elamisloa taotlemiseks tuleb aeg ette broneerida kõikides PPA teenindustes üle Eesti.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields