Avaleht

Alampalk tõuseb järgmisel aastal 584 euroni

Täna allkirjastasid sotsiaalpartnerid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit üleriigilise alampalga kokkulepe 2020. ja 2021. aastaks, millega tõuseb miinimumkuupalk tuleval aastal 584 eurole ja tunnipalk 3,48 eurole.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Arto Aasal on hea meel, et läbirääkimiste pikk protsess on lõpuni jõudnud. “Riikliku lepitaja juures läks meil kiirelt ja jõudsime mõlemale osapoolele mõistliku kompromissini. Tööandjad ei ole kitsid palka tõstma, kuid see peab olema kooskõlas tootlikkuse kasvu ja majanduskasvuga. Meil on hea meel, et oleme 20 aastat tööturu osapooltega omavahel alampalga osas kokkuleppele jõudnud,” ütles Aas.

Kokkulepe uute määrade kehtestamiseks sündis Riikliku lepitaja vahendusel eelmisel nädalal ning saavutatud kokkuleppe kohaselt tõuseb 2021. aastal üleriigiline alampalk 40 protsendini riigi keskmisest palgast. Selle absoluutväärtuse fikseerivad tööandjad ja ametiühingud järgmisel suvel, võttes aluseks Eesti Panga suvise majandusprognoosi, mis avaldatakse 2020. aasta juunis.

“Tänan sotsiaalpartnereid mõlemaid konstruktiivse koostöö eest ja mul on hea meel, et saime küllalt kiiresti kokkuleppele,” sõnas Riiklik lepitaja Meelis Virkebau. 

Tööturu osapooled leppisid ühtlasi kokku algatada ühine uuring üleriigilise alampalga mõjust Eesti sotsiaalmajanduslikule arengule. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields