Avaleht

Ain Hanschmidt: koalitsioonilepe on alles algus

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Ain Hanschmidt.
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Ain Hanschmidt näeb uuel valitsusel võimalust viia Eesti majandus Ida-Euroopa sissetulekute tippude seast Lääne-Euroopa tippude sekka.

Avalikkuse pilkude eest varjatult valminud koalitsioonilepe on hea lähtekoht riigi majanduse arendamise pikemale plaanile – kui erialaliidud, teadlased ja teised huvigrupid kaasatakse nüüd selle plaani parandamisse, leiab Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Ain Hanschmidt ajaleht Äripäev arvamusveergudel.

Eesti majanduse tulevik sõltub välisinvesteeringutest ja tööjõupuuduse lahendamisest

Ettevõtjate ja tööandjate poolt vaadates on värske leppe üks puudus, et majanduskasvu ja konkurentsivõime parandamiseks vajalikku sealt eriti ei leia. Samas on uuel valitsusel tugev mandaat ja seetõttu ajalooline võimalus viia Eesti riik ja majandus uuele arengutasemele. See eeldab pikemat vaadet, mis viimaste aastate kriisides ja valitsuste vahetudes kadus.

Miks on olulised Eestisse tehtavad välisinvesteeringud, millised on tööjõupuudusega toimetulemise võimalused, saad lugeda täispikast arvamusartiklist ajalehe Äripäev arvamuskülgedelt! Mis see on, millega teeb väikese ja avatud Eesti majandusruum teistele riikidele silmade ette vajaks aga veel laiemat arutelu.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields