Avaleht

Alustab ABB taskuhääling „Energiamajanduse telgitagustes“

ABB taskuhääling keskendub energiateemadele, arutletakse nii valdkonna praeguse seisu kui ka tulevikuperspektiivide teemadel.
ABB taskuhääling keskendub energiateemadele, arutletakse nii valdkonna praeguse seisu kui ka tulevikuperspektiivide teemadel. Foto: Will Francic, Unsplash.

Aprillikuu lõpus tuli eetrisse uus taskuhäälingusaade „Energiamajanduse telgitagustes“, mis keskendub energiateemadele ning käsitleb nii valdkonna hetkeolukorda kui ka tulevikuperspektiive. Saate eesmärk on anda põhjalik ja kõigile arusaadav ülevaade valdkonnas toimuvast ning panustada valdkonna edasiviimisesse. Uue podcasti eetrissejõudmist toetab ABB, saatejuht on Sven Sommer ning uus episood on eetris iga kuu viimasel neljapäeval.

Esimese episoodi külalised on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika ja maavarade asekantsler Timo Tatar ning TalTechi kõrgepingetehnoloogia professor ning elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor Ivo Palu.

Avaepisoodis keskendutakse energiamajanduse päevaprobleemidele ja tulevikusuundadele: hetkeolukorrale, valdkonna koordineerimisele, koostööle, ressurssidele ning elektri jätkusuutlikule tootmisele ja tarbimisele.

Podcasti edaspidi käsitletavad teemad hõlmavad valdkonda kogu selle laiuses ja sügavuses: energiamajanduse koordineerimist, valdkonna hetkeolukorda ja tulevikuvisiooni, energiaallikate arendamist ja kasutamist, energiatõhususe parandamist, energiavarustuskindluse tagamist, energiajulgeolekut, õiglase konkurentsi edendamist ning energiainfrastruktuuri arendamist.

„Energiamajandus on viimasel ajal muutunud ühiskonnas üheks kuumemaks teemaks,“ märkis saatejuht Sven Sommer. „Ühtäkki on enamik meist saanud valdkonna ekspertideks, spetsialistideks ja päris kindlasti arvajateks.“

„Võib üsna kindlalt prognoosida, et energiateemad jäävad jätkuvalt aktuaalseks,“ lisas Sommer. „Valdkonna arengud ei jäta külmaks kedagi ning meie siiras soov podcasti käivitajatena ning vedajatena on hoida kätt pulsil, anda huvilistele ülevaade valdkonnas toimuvast ning panustada sellealasediskussiooni edasiviimises.“

ABB podcasti „Energiamajanduse telgitagustes“ uus episood läheb eetrisse iga kuu viimasel neljapäeval ja seda saab kuulata erinevatel taskuhäälinguplatvormidel.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields