Avaleht

ABB, Saku Õlletehas ja Milrem Robotics võõrustasid liikmeid

Eile toimus traditsiooniline Tööandjate Keskliidu liikmete külastus. Meid võtsid vastu elektroonikatööstus ABB, joogitööstus Saku Õlletehas ja kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics.

Läbiva teemana tuli ettevõtetes juttu näiteks üha keerulisemaks muutuvast töötajate, eriti inseneride leidmisest. Tehniliste erialade lõpetajate tööle meelitamise nimel võistlevad omavahel lisaks tööstustele ka finants-, IT- ja iduettevõtted.

See on sundinud tootmist-teenuste pakkumist kolima piiri taha. Näiteks ABB viis hiljuti ühe äriteenuste üksuse Tallinnast Indiasse ja Milrem toimetab lisaks Eestile ka Hollandis ja Rootsis. Samuti teevad tööstused koostööd ülikoolidega ning noorte huvi hakatakse erinevate programmide ja algatuste abil tehniliste ametikohtade vastu äratama juba põhikoolis. ABB juht Jukka Patrikainen selgitas ka, et jätkuvalt vajab värskendamist tööstuste kuvand. Tööstus ei ole enam ammu pime ja räpane, vaid inspireeriv ja paljude võimalustega keskkond, rõhutas ta.

Lisaks tuli juttu energeetikast, sest kõrgele tõusnud hinnad on pannud lahendusi otsima. Nii Saku kui ABB toodavad osa vajaminevast energiast ise, näiteks ettevõtte territooriumil asuvate päikeseparkidega.

Juttu tuli ka Ukrainas toimuva sõjategevusest ja selle mõjust eri sektoritele. Näiteks õlletehasele on müük Ukrainasse kasvamas. Nimelt on paljude Ukraina tööstusettevõtete tootmisvõimekused sõjas hävitatud ning otsitakse võimalusi välismaalt. Samuti on sõda ümber kujundanud ettevõtte emafirma Carlsberg tegevusi maailmaturul.

Pingeline aeg on loonud lisavõimalusi ka mehitamata sõidukeid tootvale Milrem Roboticsile, mis on veidi vähem kui 10aastase tegutsemise aja jooksul leidnud kliente nii Euroopast, Araabiast kui teiselt poolt Atlandi ookeani. Ees ootavad põnevad ja ambitsioonikad aastad.

Väljasõidul osales ligi 40 Tööandjate keskliidu liiget. Aitäh osalejatele ja võõrustajatele ABB Balti juhile Jukka Patrikainenile, Saku Õlletehase juhile Jaan Härmsile ning Milrem Robotics juhile Kuldar Väärsile ning nende meeskondadele. Järgmise korrani.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields