Avaleht

ABB ja Ericsson osalevad LHV Tervisejooksu ja -kõnni sarjas rekordarvu tiimidega

19. aprillil alustab juba 15. hooaega iganädalane LHV tervisejooksu ja -kõnni sari, mis on tööandjatele hea ja soodne võimalus oma töötajaid regulaarselt liikuma motiveerida. Sari kestab läbi suve, kokku on 21 etappi ja osaleda saaad nii 4-5 liikmelised tiimid kui ka individuaalsed osalejad. Eesti Tööandjate Keskliidu liikmesorganisatsioonidele on enam kui kahe võistkonna osalemisel soodushind 150 eurot tiimi kohta (kehtib uutele registreerujatele). Selleks tuleb võistkonnad registreerida meili teel, kirjutades urmo@stamina.ee

Tänaseks juba registreerunud ettevõtete nimekirja vaadates on kõige aktiivsem osaleja ABB, kes saadab tervisejooksule tervelt 24 tiimi. ABB Spordiklubi juhataja Sven Sommeri sõnul on Stamina korraldatav LHV tervisejooksu ja tervisekõnni sari üks kümnetest võistlustest, millest ettevõtte töötajad ABB ja ABB Spordiklubi toetusel osa võtavad.

„Ehkki inimene on loodud liikuma, loovad moodsa aja ahvatlused võimaluse asendada liikumine „jõukohasemate“ tegevustega. Meie ABB-s oleme aru saanud, et inimese tervisekäitumise suunamiseks on tegelikult vaja kaht lihtsat tegevust – esiteks terviseteadlikkuse tõstmist ning teiseks võimaluste loomist,“ ütles Sommer. „Meie ABB-s tegeleme läbi terviseprogrammi ja spordiklubi mõlemaga. Igasugune töötajate tervisele panustamine on kasulik nii töötajale, tööandjale kui riigile, ennetus on alati odavam ja tõhusam ravist.“

Sommer ütles, et LHV tervisejooksu ja tervisekõnni sari on perfektne üritus mitmekesiste võimalustega nii aktiivsele kui passiivsele liikujale – võib osaleda kas ühel või kahel päeval nädalas, leida lisamotivatsiooni koos tiimiga liikumisest ning saada osa lisavõimalustest.

„Hindame oma ettevõttes tiimitöö võimekust, seepärast ühtib LHV jooksu- ja kõnnisari meie filosoofiaga. Et sel aastal osaleb ABB-st koguni 24 võistkonda, näitab ühest küljest, et töötajad jagavad seda filosoofiat, teisest küljest aga, et meie sisene töö terviseteadlikkuse tõstmisel kannab järjest rohkem vilja,“ lisas ta.

Ericsson saadab tänavu tervisejooksu sarja osalema 19 võistkonda ja 12 individuaalosalejat. Ettevõtte sisekommunikatsiooni juhi Kadri Kose sõnul on töötajate tervis Ericssonile kui tööandjale väga oluline.

„Tähtis on, et inimene tuleks tööle tervena ja läheks koju tervena. Kuid lisaks mõjutab inimest ka see, kuidas ta hoolitseb oma tervise eest töövälisel ajal,“ lausus Kosk. „Ericsson on alati olnud märkimisväärse osalejate arvuga mitmel rahvaspordiüritustel, kuid alates eelmisest aastast osaleme ka LHV tervisejooksu ja -kõnnisarjas. Sarjas osalemise eesmärgiks on propageerida ning innustada meie töötajaid liikuma just nimelt järjepidevalt ning leiame, et LHV tervisejooksu ja -kõnnisarjas osalemine on selleks suurepärane võimalus.“

Ericssonist on tänavu osalejaid kolmandiku võrra rohkem kui eelmisel aastal ning Kosk on väga uhke niivõrd suure esinduse üle. „Näeme, et teadlik liikumine ja tervislik eluviis saab meie töötajate seas aina olulisemaks. Kindlasti on motiveeriv ka see, et sa ei ole rajal üksi vaid sul on vahvad kolleegid ümber, kellega koos neid põnevaid radu läbida ning vahest üksteist utsitadagi.
Näeme rajal! – Tunnete meid ära meie tumesinise vormi järgi!“

Stamina spordiklubi korraldatava liikumisharrastuse sarja LHV tervisejooks ja -kõnd esimene etapp on 19. aprillil, kokku on septembri lõpuni kavas 21 etappi. Etapid toimuvad vähemalt viieteistkümnel Tallinna ja selle naabervaldade tervise- ja liikumisrajal. Iga etapp toimub sama nädala kolmapäeval ja neljapäeval, mis võimaldab osalejatel valida endale sobivam aeg.

Sari pakub võimaluse kord nädalas sörkjooksu või kõndi tehes kolleegide ja sõprade seltsis päevatööst lõõgastuda ja oma tervise eest hoolitseda. Osalemiseks on vaja moodustada nelja- või viieliikmeline tiim ning registreerida see veebilehel www.stamina.ee. Kõik osavõtjad saavad isikliku ajavõtukiibi, mis fikseerib nende stardi- ja finišiaja ning osaluskorra.

Sarja korraldamist toetavad LHV pensionifondid. „Nii sportimisel kui ka pensionikogumisel tagab regulaarne jõukohane panustamine parima tulemuse ja enesetunde. Seega ühtib sarja kandev idee – tervislik eluviis tänu regulaarsele liikumisele – väga hästi pensionikogumise põhimõttega,“ selgitas AS-i LHV Varahaldus juhatuse esimees Mihkel Oja. „Traditsioonilised jooksuõhtud on Tallinnas väga hästi vastu võetud ja neil on ka LHV töötajate seast palju innukaid osalejaid. Seetõttu otsustasime sarja juubelihooajal üritusele õla alla panna,“ lisas Oja.

Motiveerimiseks ootavad osalejaid sarja lõpus väärt auhinnad. Parimat võistkonda pärjatakse reisikinkekaardiga väärtuses 3000 eurot. Sellele auhinnale pretendeerivad võistkonnad, kellel on kõige rohkem punkte, st tiimid, mille vähemalt kolm liiget on enim kordi kohal käinud. Peale selle on aktiivseimatele loosiauhinnad sarja partneritelt.
Juhul, kui mõnel etapil jääb nädala sees osalemata, saab selle korra tasa teha teistel Stamina korraldatavatel rahvaspordiüritustel, milleks on DFDS järvejooksude etapid, Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonid ja Icebug Kõva Mehe Jooks.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields