Avaleht

Aasta ettevõte 2020 on Tööandjate Keskliidu liige Nortal

8. oktoobril tunnustati tublimaid Eesti ettevõtteid konkursil „Eesti parimad ettevõtted 2020“. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati üks Eesti IT-lipulaevu Nortal AS.

“Nortal on lisaks headele majandustulemustele näidanud võimet tajuda ära tulevikutrende ning targalt samme planeerides oma eesmärke saavutanud. On selge, et meie IT-sektori areng mõjutab positiivselt ka paljusid teisi sektoreid ning annab hoogu innovatsioonile,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Tema sõnul näitas kriisiaeg väga selgelt, kuivõrd olulise eelise annab nii ettevõtetele kui elanikele see, et oleme e-valdkonnas tegijad. “Eesti e-lahendused toimisid ka siis, kui paljudes riikides tavapärane elurütm seiskus ning seda just tänu sellistele ettevõtetele nagu tänane võitja. Mul on hea meel, et koos Nortaliga on viiest võitjast lausa kolm ka Eesti Tööandjate Keskliidu liikmed, kelle panust Eesti majanduse arengusse on raske alahinnata,” sõnas Aas. 

„Tihedas konkurentsis tõusis Nortal esile oma märkimisväärselt tugevate majandusnäitajate ja kõrge palgatasemega. Tegemist on suure ettevõttega, kes suudab endiselt kiiresti kasvada,“ ütles EASi juht Peeter Raudsepp. Tema sõnul on Nortal selgelt Eesti IT lipulaev, kes arendab tulevikutehnoloogiaid ning on üks oma valdkonna teerajajad. „Tegutsedes tänaseks nii Euroopa, Lähis-Ida kui ka Ameerika turgudel on nad tugevad eksportöörid, aga ka Eesti digiolemuse saadikud üle maailma,“ sõnas Raudsepp. Ta lisas, et kõikide kategooriate võitjaid iseloomustab rahvusvaheline ambitsioon ja suunatus uuendustele ning innovatsioonile, mis on meie majanduse arengu alus.

Aasta ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast. 

EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind 2020“ võitjad: 

  • Aasta uuendaja – Elcogen AS 
  • Aasta eksportöör – Nortal AS 
  • Aasta pereettevõte – Mainor AS 
  • Aasta disaini rakendaja – Ampler Bikes OÜ 
  • Aasta välisinvestor – Ericsson AS 

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel 2020“ võitjad: 

  • Konkurentsivõimelisim suurettevõte 2020 – TAVID AS 
  • Konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte 2020 – KAPITEL AS 
  • Konkurentsivõimelisim mikroettevõte 2020 – MÜNCHHAUSEN PRODUCTIONS OÜ

Konkurentsivõimelisimate ettevõtete tabelid on leitavad SIIT

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tunnustas ettevõtluse edendamise auhinnaga VIVITA laste ja noorte loovuskiirendi ja Merkuur „Mobiilsed töötoad“. 
 
Aasta ettevõtte valis esinduslik žürii, kuhu kuulusid: Estonian Cell AS (aasta ettevõte 2019) juhatuse liige Siiri Lahe, liskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul SiemEesti Panga president Madis Müller, Rektorite Nõukogu juhatuse esimees ja Eesti Maaülikooli Rektor Mait Klaassen, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina EsopRoche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi ja EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp. 

Fotod: Erik Riikoja.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields