Avaleht

6 omadust, mida juhendajana otsida praktikandis

Taas on käimas põnev praktikahooaeg ja paljud usinad õppurid kõrg- kui ka kutsekoolidest asuvad sel suvel praktikale, et saada lisaks teoreetilistele teadmisele ka kogemusi. Sellega seoses tõime välja, millised on viis tähtsat iseloomuomadust, mida tähele panna praktikandis.

 

  1. Ettevõtlikkus

Praktikant võiks pakkuda oma initsiatiivil välja ideesid ja neid täide viia. Pikka aega oma erialal töötanud inimesena ei tarvitse näha olukordi teisest küljest või oskab praktikant pakkuda välja midagi täiesti uut. Seega ei maksa praktikandil oma mõttelendu ainult enda teada jätta või jääda ootama, et keegi teine need ideed teoks teeb.

 

  1. Kohusetundlikkus

Praktikandilt oodatakse samamoodi nagu teistelt töötajatelt, et ta peaks kinni kellaaegadest, reeglitest ja tähtaegadest. See on tähtis aspekt tööelus, sest tänu sellele on võimalik näha, kuidas praktikant suhtub oma töösse ning palju jagub motivatsiooni, et oma erialal läbi lüüa. Ajaplaneerimine ning organiseeritus on edu võti!

 

  1. Entusiastlikkus

Kõiges kaasalööv ja tegutsev praktikant paistab silma juba kaugelt. Särav silm, mis ei kustu ka apsakaid tehes, paneb tööandjana tahtma praktikanti kaasata ka teistesse projektidesse, mis alguses polnud talle mõeldud, sest innukas ja püüdlik töötaja on iga tööandja unistus. Entusiasm ja pealehakkamine avab noorele uksed tööturul.

 

  1. Julgus

Praktika võib viia noore täiesti ootamatutesse olukordadesse, mis alguses tunduvad hirmutavad. Praktikant ei tohiks karta uusi situatsioone, sest need õpetavad ja arendavad teda. Samuti, kus nad näevad viga laita, seal oleks tore, kui praktikant tuleks ja aitaks. Kui ta näeb kusagil mõnda puudust, siis oleks hea sellest märku anda, sest tähelepanekud ei ole kunagi liiast.

 

  1. Ausus

Ausus peaks algama juba praktikandist endast: tal ei maksaks enda peale võtta ülejõu käivaid või liiga palju kohustusi. Kui mõni tegevus tundub talle uus, siis tuleb olla aus ning sellest teavitada juhendajat, kes oskab pakkuda lisatuge. Tekkinud viga või ebameeldivat olukorda ei tohiks peita, sest tööandja saab noort aidata probleemide lahendamisel, kui viimane nendest räägib.

 

  1. Õpihimuline

Praktikandil ei ole küsimus kunagi liiga palju, kui ta milleski kahtleb, siis küsigu julgelt selle kohta. Õpilane ei tohiks tunda, et ta peab täiesti üksi kõike kohe oskama, sest ta on praktikal õppimiseks. Tööandjana ei saagi eeldada, et praktikant kohe kõike oskab. Varakult küsimine ja uudishimu aitab ennetada vigasid. Pigem kontrolligu teadmisi mitu korda, kui teeb ülesandeid uisapäisa ja jääb lootma õnnele.

Need 6 omadust võivad tuua noore Eesti parima praktikandi konkursi kandidatuuri ja võib-olla isegi konkursi võitjaks, sest Eesti Tööandjate Keskliit korraldab tänavu suvel konkursi “Praktik Cum Laude” parimate praktikantide otsimiseks. Vaata lähemalt, kuidas kandidaati esitata  siit. Konkurssi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields