Avaleht

Valgusfoori tugipakett toetamaks töötajate vaimset tervist

Sotsiaalkindlustusamet on valmis saanud tööandjatele mõeldud valgusfoori tugipaketi, mis aitab toetada töötajate vaimset tervist. Koostatud materjal tugineb teoreetilistele teadmistele, headele praktikatele ja senistele kogemustele ning koondab olulist infot enesehoiu ja psühhosotsiaalse toe kohta.  See on hea tööriist, mis aitab koroonapandeemiast tingitud vaimse tervise pingega töökollektiivis edukalt toime tulla. 

Tugipaketist leiab sammsammulised juhised, kuidas enda vaimset heaolu hoida ja teisi toetada, et hea töövõime säiliks ka raskel ajal.  Tugipakett on üles ehitatud valgusfoori põhimõttel – rohelises ja kollases olles liigu ja tegutse vastavalt soovitustele, ent punasesse jõudes peatu hetkeks ning pea nõu spetsialistiga, et juhtida meeskond tagasi turvalisse tsooni.

Valgusfoori tugipakett on mõeldud eeskätt ettevõtte juhi ja töötajate tööriistaks, kuid häid nippe ja nõuandeid hetkeolukorra hindamiseks ja toetavate tegevuste planeerimiseks saavad siit kõik. 

Tööandjatele mõeldud valgusfoori tugipaketi leiad siit: www.toetamesind.ee 

Miks on see oluline?

Pea aasta kestnud koroonapandeemias on pinged ja stress igapäevaelus kiired tulema. Me kõik seisame silmitsi väljakutsetega: vähenenud töökoormus või töökaotus, lähedaste haigestumine ja surm, raskused töö- ja pereelu ühildamisel, sotsiaalne isolatsioon, ebakindlus tuleviku suhtes jpm.

Vaimse tervise muredega inimesi on Eestis täna rohkem kui kunagi varem. Kuidas neid aidata? Kuidas tegutseda? Juhiseid ja materjale on palju, mis teeb selle järgimise raskeks. Valgusfoori tugipakett koondab kõik materjalid enesehoiu ja psühhosotsiaalse toe kohta üheks tervikuks, mis aitab nii ettevõtte juhte kui töötajaid olukorrast välja tulemisel.

Alla laadimiseks:
Valgusfoori plakat
Valgusfoori voldik

Foto: canva.com

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields