Avaleht

Ukraina sõber, jaga oma lugu!

Sõda pole veel läbi. Abi on vaja ja abistamiseks on palju mooduseid. Lood aitamisest aitavad omakorda inspireerida ja anda jõudu teistele. Nii kutsuvadki Eesti Rahva Muuseum, Sotsiaalkindlustusamet ja Sotsiaalministeerium kõiki Ukraina sõpru appi, sedapuhku oma lugusid rääkides.

Kuidas tegutseda?

  • Ava lehekülg rahvalood.ee/lood/ukraina-sobrad. See on koht, kust saad täpsema info ja kuhu oma lugu üles laadida.
  • Oodatud on kirjutatud lood ja võimalusel neile lisatud fotod. Samuti on teretulnud videod või helifailid.
  • Lugusid oodatakse tavalistelt Eesti inimestelt, ettevõtetelt, tööandjatelt, ühingutelt, vabatahtlikelt, omavalitsustelt. Ühesõnaga, kõigilt, kes on Ukraina sõjapõgenike abistamisse panustanud. Ja mõistagi on enam kui oodatud lood sõjapõgenikelt endilt.
  • Oodatud on lood näiteks sellest, kuidas olete töökollektiivis vastu võtnud ja toetanud sõjapõgenikest uusi töötajaid, aidanud leida elukohta, kuidas ettevõte on toonud Ukrainast ära oma töötaja pere, olete kollektiiviga kogunud põgenikele esmavajalikke riideid või toitu, aidanud Eesti elu-olu ja e-teenustega tutvust teha, korraldanud kontserte või muid heategevusüritusi jne. Abistamise võimalusi on väga palju ja kõik lood on oodatud!
  • Lugu üles riputades tuleks oma kontaktandmed lisada, ent avalikuks ei pea tegema isegi nime.
  • Lugusid ootame 20. augustini ehk taasiseseisvumispäevani.
  • Ükski abikäsi pole liiast. Ükski lugu ei ole liiga väike. Kui tead tutvusringkonnas kedagi, kelle lugu võiks teistelegi inspiratsiooniks olla,  jaga üleskutset!

Otselink rahvalood.ee üleskutsele: https://rahvalood.ee/uudised/kampaania-ukraina-sobrad-2306202220082022/

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields