Avaleht

Tudengid ja tööandjad hindavad võimalust üks-ühele suhelda

Märtsi alguses toimus kolmandat aastat järjest TalTechi IT-teaduskonna praktikakohvik, mis tõi kokku valdkonna tööandjad ning praktikakoha leidmisest huvitatud teaduskonna tudengid. 2018. aastal väljatöötatud formaat on ennast aastatega õigustanud ning sel aastal kohtusid pea sadakond erialaspetsialisti 30 tööandja meeskondadest üle paarisaja teaduskonna tudengiga. 

Üritus mõnevõrra erineb klassikalisest messist, kus pigem on fookuses kiiremad püstijalakontaktid ja esmase info ja kontaktide vahetus. Praktikakohviku eesmärk on võimaldada tudengitel ja tööandjatel kohvilaudade ääres rahulikumaid veerandtunniseid üks-ühele vestlusi pidada. Tööandjad on üritusel esindatud kolme-neljaliikmeliste meeskondadega ning tudengite jaoks omab kõige suuremat väärtust see, et tööandjaid esindavad spetsialistid ja tiimijuhid just nendest meeskondadest, kuhu tudengid praktikantide või nooremspetsialistidena sisenema kõige enam oodatud on. Tööandjad saavad tutvustada oma väljakutseid ja ootusi uutele potentsiaalsetele tööturule sisenejatele ning tudengitel on suurepärane võimalus küsida kõiki neid küsimusi, millele töökuulutustest ning kodulehtedelt vastuseid ei leia. 

Praktikakohviku õnnestumise üheks eelduseks peab teaduskonna praktikavaldkonna juht, Riina Tallo, tudengite kaasatust ürituse planeerimisel ja elluviimisel. Teaduskonna üliõpilaskogu (www.ituk.ee) on kõikidel aastatel olnud kaaskorraldajaks ning u 10-liikmeline pühendunud ja kaasamõtlev tudengitest tiim on see salarelv, mis on võimaldanud välja töötada ja ellu viia ürituse, mis toob igal aastal kokku üha enam osalejaid ning mille tagasiside on nii tudengite kui tööandjate poolt väga positiivne.

Tallo sõnul on rõõm ka tõdeda, et kui 2018. ja 2019. aastatel toimusid Praktikakohvikud teaduskonna Eesti ja välistudengitele veel eraldi, kuna tööandjate huvi välistudengite kaasamise vastu oli tagasihoidlik (2018 osales vaid 4 tööandjat, 2019 oli osalejaid 11), siis sel aastal ei olnud mingit põhjust sihtgruppidele eraldi üritust korraldada ning üle poolte tööandjatest olid igati avatud ka välistudengitele võimaluste tutvustamisest. Teaduskonna suur tänu siinkohal ka Tööandjate Keskliidule, kes oli nõu ja jõuga esimestel aastatel abiks just välistudengitele suunatud ürituste raames tööandjate kaasamisel ning on läbi aastate välistudengite kaasamise teemat laiemalt fookuses hoidnud- teavitustöö positiivne mõju on Praktikakohviku näitel igati tuntav.

Väga laia teavituskampaaniat tööandjate kaasamiseks teaduskond teinud ei ole ning kutse osalemiseks on edastatud pigem neile tööandjatele, kes ka väljaspool Praktikakohviku formaati on olnud tudengite kaasamisele avatud ning omavad teaduskonnaga erinevaid koostöökogemusi. Siinkohal on teaduskond ja üliõpilaskogu alati valmis huvitatud tööandjatega kaasa mõtlema ja erinevaid võimalusi tutvustama.

Märtsikuise Praktikakohviku melust saab väikese pildiülevaate siin

Autor: Riina Tallo, TalTechi praktikavaldkonna juht 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields