Avaleht

Töötukassa nõukogu juhib alates 15. maist Tanel Kiik

8. aprillil toimunud Eesti Töötukassa nõukogu koosolekul valiti nõukogu uueks esimeheks tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Nõukogu esimees valitakse rotatsiooni korras üheks aastaks. Eelneva aasta on olnud nõukogu esimees Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul on töötukassa viimaste aastate kriisides hästi hakkama saanud, toetades Eesti inimeste töökohtade säilitamist näiteks palgatoetuse meetmega, mida maksti õigel ajal ja kiiresti.

„Uued väljakutsed töötukassale on kindlasti seotud Venemaa sõjaga Ukrainas – nii sõjapõgenike Eesti tööturule aitamise kui ka Eesti inimeste toetamisega, kuna sõja mõjude tõttu võib töötute arv kasvada. Erilist tähelepanu tuleb pöörata energeetika, ehituse ja põllumajanduse tegevusaladele ning laiemalt ettevõtetele, mis on rohkem seotud kaubavahetusega Venemaa ja Valgevenega,“ ütles nõukogu esimeheks valitud Tanel Kiik.

Tanel Kiik asub töötukassa nõukogu juhtima 15. maist.

Eesti Töötukassa kõrgeim juhtimisorgan on kuueliikmeline nõukogu. Vastavalt töötuskindlustuse seadusele nimetab kaks nõukogu liiget Vabariigi Valitsus, Eesti Ametiühingute Keskliit ja Teenistujate Ametiliitude Organisatsioon nimetavad kumbki ühe nõukogu liikme ning Eesti Tööandjate Keskliit nimetab kaks nõukogu liiget.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields