Avaleht

Tööinspektsioon: koroonaviiruse leviku takistamist töökohtadel tuleb võtta äärmiselt tõsiselt

Tööinspektsioon nendib oma märgukirjas tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonidele, et COVID-19 ennetusmeetmete rakendamises Eesti ettevõtete töökeskkondades on rohkelt arengukohti. Kuna koroonaviiruse leviku tõkestamine on meie ühine mure, siis nii tööandjad kui ka töötajad peavad andma oma parima, et nende ettevõttest ei saaks alguse järjekordne kolle ning tagasipöördumine tavaellu saaks võimalikuks.

Tööinspektsiooni poolt välja toodud head ja tõhusad praktikad Eesti ettevõtetest, millest võiksid ka teised eeskuju võtta:

1. Koostatud on üldised juhised käitumiseks vastavalt ettevõttes kehtestatud riskitasemele. Kõik juhised ja informatsioon on töötajatele kättesaadav sisevõrgu kaudu ja samuti on informatsioon pandud stendidele. Ettevõttes kasutatakse riskitaseme määramisel valgusfoori värve ning läbi on töötatud käitumine erinevate riskitasemete korral. Otsus riskitaseme määramiseks tehakse ettevõtte tegelikku olukorda arvestades. Kõikidele üksustele on koostatud eraldi käitumisjuhised haiguse või selle kahtluse korral ning koostatud vastused korduma kippuvate küsimuste korral;

2. Töötajaid vedavas bussis on kohustus kanda maske ja istuda eraldi istmetel;

3. Ehitusplatsil on koroonaviiruse vastu võitlemise meetmete infotahvlid objektil;

4. Riietumine ja puhkepausid on korraldatud eri aegadel;

5. Tööle tulek on korraldatud erinevatel kellaaegadel.

Kevadise eriolukorra ajal koostatud juhise “Töötervishoiu ja tööohutuse juhised viiruse leviku tõkestamiseks ehitusel” leitab Tööelu portaalist.

Tööinspektsioon pakub võimalust kutsuda ettevõttesse töökeskkonna konsultant, kes annaks nõu, kuidas töökeskkonnas töötajate tervist säästvamaks muuta. Töökeskkonna konsultandi kutsumiseks tuleb saata e-kiri Tööinspektsiooni üldaadressile ti@ti.ee. Täpsemat teavet töökeskkonna konsultandi teenuse kohta on võimalik saada Tööinspektsiooni infotelefonilt 640 6000 või Tööinspektsiooni kodulehelt. Ettevõttele on konsultandi teenus tasuta.

Foto: canva.com

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields