Avaleht

Tööandjate seisukoht äriseadustiku muutmise eelnõu kohta

Justiitsministeerium saatis meile arvamuse avaldamiseks äriseadustiku, tõestamisseaduse ja notari tasu seaduse muutmise seaduse eelnõu. 

Peame Eelnõus sisalduvaid seadusemuudatusi vajalikeks, et lihtsustada osaühingu osade õiguskäivet, kaotades osa võõrandamise tehingutega seotud ebavajalikud piirangud ningvorminõuded. Notaritele ja krediidiasutustele kehtestatud täiendavad nõuded on hakanud oluliselt takistama ja aeglustama Eestis asuvate äriühingute osade käivet ja välisinvesteeringutekaasamist. Keerukate ja paljude osapooltega tehingutes tõusevad notari kaasamise vajaduse tõttu tehingukulud oluliselt ning tehingule kuluv aeg pikeneb märgatavalt tulenevalt mitmetest bürokraatlikest nõuetest. Lisaks sellele tuleb arvestada, et näiteks sellised osade omandamisegaseotud tehingud nagu asutamine, kapitali vähendamine ja kapitali suurendamine on juba tänatehtavad vaid kirjalikus vormis.

Samuti ei ole vähemoluline Eesti kuvand investorite ja ettevõtjate silmis tulenevalt nõutavate toimingute arvust ja bürokraatlikest nõuetest, mis suurendavad aja- ja rahakulu Eestiühingutesse investeerimisel. See seab omakorda Eestis registreeritud ettevõtjad ebasoodsasseolukorda, võrreldes mujal registreeritud ühingutega. Lihtsam menetlus aitaks ettevõtjatel säästanii aega kui ka raha nõustajate, advokaatide ja notarite tasude pealt. Samas tuleb agavorminõuete leevendamisel arvestada ja võimaluste piires kehtestada uusi norme, mis aitaksid juhatuse vastutust täpsustada, kuritarvitusi ära hoida või rikkumisi tuvastada.

Täpsemaid meie muudatusettepanekuid saab lugeda siit

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields