Avaleht

Tööandjate Keskliidu arendusnõunik: innovatsioon on juhtimise lahutamatu osa

EASi/Kredexi Ühendasutuse ja MKM-i eestvedamisel on valminud juhtimisvaldkonna uuring, mille viisid läbi Tartu Ülikool ja LevelLab OÜ. Uuringus osalenud ettevõtjate sõnul on organisatsiooni arendamises veelgi olulisemaks muutunud innovatsioon, personalijuhtimine, finantsjuhtimine ja strateegiline juhtimine.

„Tegeleme Tööandjate Keskliidus innovatsiooni ja tööjõu teemadega igapäevaselt ning nende valdkondade olulisus on saanud kinnitust ka käesolevas uuringus,“ sõnas Tööandjate Keskliidu arendusnõunik Kristel Oitmaa. „Rääkides innovatsioonist peame silmas nii inimeste kui tehnoloogia arengut, mis on ühtviisi olulised ka ettevõtetele, kes on koondunud Tööandjate 2% klubisse,“ selgitas Oitmaa.

Juhtimistrendide osas on võimalik välja tuua kolm suuremat arvamuste gruppi. Juhid arvavad, et:

  • Majandusliku mõõtme kõrvale lisandub märkimisväärselt sotsiaalne mõõde ehk ettevõtte edu mõõdetakse järjest enam lisaks majanduslikule mõõdupuule ka sotsiaalse mõõdupuuga.
  • Juhtimine ja otsustamine detsentraliseeruvad.
  • Suurenevad ootused personalijuhtimise innovatsiooniks ehk kõrged ootused ja väljakutsed viivad innovatsioonini personalijuhtimises.

Personalijuhtimise innovatsiooni ootuse all rõhutatakse, et personalitöö peab arvestama mõttemustrite muutumisega juhtimises. Tajutakse, et juhtimises on üha enam vaja arvestada töö sisu ja vormi muutustega, mis omakorda viivad töötajate ootuste ja käitumise teisenemisele.

EAS/Kredex ühendasutuse ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellitud uuring SIIN.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields