Avaleht

Tööandjate ettepanek: suurendame maksuvaba tervisekulu

Tööandjate keskliit tegi täna rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele ettepaneku tõsta piirmäära, mille ulatuses võib tööandja tulu- ja sotsiaalmaksuvabalt töötaja tervise edendamisse panustada. Tööandjate ettepaneku kohaselt võiks lubada maksuvabalt hüvitada ka tervishoiuteenuseid jm tervist parandavaid teenuseid ning ravimeid.

Tulu- ja sotsiaalmaksuvabastus tööandja kulutustele tervist edendavatele tegevustele (tulumaksuseaduse §48 lg 55) jõustus 2018. aastal, kuid tänaseks on nende teenuste hinnad tõusnud, mistõttu on 100 eurot kvartalis liiga väike limiit. Samuti ei mahu praeguse maksuvabastuse alla tervishoiuteenused, ravimid ja paljud teised otseselt tervishoiuga seotud kaubad ning teenused.

Muudatus suurendaks erasektori panustamist tervisehoidu, mis vähendaks avaliku sektori rahalist koormust ja mõjuks positiivselt töötajate vaimsele ning füüsilisele tervisele.

Lisaks andsid tööandjad oma arvamuse kahe seadusemuudatuse kohta ja nimetasid neid põhimõtteliselt õigeks. Esimene on tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega tõstetakse tulumaksuvaba miinimumi järgmisel aastal 654 euroni. Tulumaksuvaba miinimumi tõstmine suurendab tööandjate hinnangul inimeste hõives püsimise stiimuleid ja vähendab vajadust madalama sissetulekuga inimeste otsetoetusteks kiire hinnatõusu kompenseerimiseks.

Teine seadusemuudatus on alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse ja selle muutmise seaduse eelnõu, millega lükatakse aasta võrra edasi aastateks 2023-2026 plaanitud energiakandjate aktsiisitõusid. Aktsiisitõusude edasilükkamine leevendab tööandjate keskliidu hinnangul vähesel määral energiakandjate kiiret hinnatõusu.

Foto: Austin Distel/Unsplash

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields