Avaleht

Tööandjate aastakonverents „Tuulelohe lend 2020“ vaatab tulevikku

Näeme, et nii maailmas kui ka Eestis toimvad pöördelised sündmused, mis panevad meid küsima – kas senised väärtused ja tugevused kannavad meid edasi ka lähiaastatel? Siit ka meie selleaastase konverentsi teema „Millele rajame oma tuleviku?“

Kellele ja millele võime keerulistel aegadel toetuda? Millised valikud tagavad edu? Neil teemadel räägime juba 12. märtsil Eesti Tööandjate Liidu liikmete ja kaasamõtlejate aasta oluliseimal kokkusaamisel Hilton Tallinn Park Hotelis.

Oma mõtetega annavad päevale suuna Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Eesti Tööandjate Liidu volikogu esinaine Kai Realo. Loomulikult ei räägi me ainult ühiskondlikel teemadel. Konverentsi fookuses on Eesti ettevõtluse väljakutsed 2020. aastal – innovatsioon, muutuv tööturg, kliimapoliitika.

Avasessioonis „Õmblustest kärisev ühiskond“ jagavad oma mõtteid Urmas Varblane  (Tartu Ülikool) ja Juhan Lepassaar (Euroopa Liidu küberturbe agentuur).

Sessioonis „Innovatsioon ja uued ärimudelid“ astuvad üles Tanel Tammet (Tallinna Tehnikaülikool), Antti Vasara (Soome Rakendusuuringute Keskus VTT), Ivo Suursoo (Eesti Tööandjate Keskliidust, ITL), Raul Källo (Viveo Health OÜ), Sten Tamkivi (Topia OÜ) ja Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS). Koos nendega otsime vastuseid küsimustele, kuidas tehisintellekt muudab juba lähiaastatel meie majandust. Kuidas panna teadusasutused ja ettevõtjad paremini koostööd tegema?

Päeva kolmandas osas „Tööturg ja traditsiooniline majandus muutuste tuules“ keskendume tööturul toimuvatele muudatustele ja arutleme, mis moel muutuvad erinevad ettevõtlusvormid ja töösuhted ning kuidas traditsioonilised ettevõtlussektorid muutustega kohanevad. Samuti kuuleme, kuidas kliimapoliitika mõjutab ettevõtlust. Kõnelevad Merle Roste (Svarmil AS), Keiu Telve (Rakendusliku Antropoloogia Keskus), Kärt Kinnas (PARE), Viljar Arakas (EfTEN Capital) ja Taavi Veskimägi (Elering AS).

Päeva grande finales arutlevad tööandjate tuleviku teemal Erkki Raasuke (Luminor), Viljar Arakas, (EfTEN Capital), Ain Hanschmidt (Tallink AS) ja Jaan Puusaag (Krimelte OÜ).

Ootan kõiki liidu tänaseid, aga ka tulevasi liikmeid aasta tippsündmusest osa saama ja teemadel kaasa mõtlema! Registreerimine ja lisainfo www.tuulelohe.ee.

Kohtumiseni

Arto Aas
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields