Avaleht

Tööandjad esitasid riigi äriühingute nõukogude liikmete nimetamiskomisjoni Gunnar Okki

Eesti Tööandjate Keskliit tegi valitsusele ettepaneku nimetada riigi äriühingute nõukogude liikmete nimetamise komisjoni liikmeks tööandjate poolt Gunnar Okk. Samuti on Tööandjad seisukohal, et loodav komisjon ei peaks tegelema riigi äriühingute nõukogude üle järelevalve teostamisega, vaid selle peamiseks rolliks peaks olema kitsamalt nõukogude liikmete valik ja nende sobivuse hindamine ja töötasu ettepanekute tegemine.

“Eesti Tööandjate Keskliit näeb komisjoni rolli eelkõige “nomineerimiskomisjonina”. See tähendab, et selle peamiseks tegevuseks on võimalike liikmete valik, nende sobivuse hindamine ja tasustamise ettepanekute tegemine. Kindlasti ei saa olla komisjoni ülesandeks järelevalve teostamine nõukogu ja selle liikmete tegevuse üle, mis valitsuse korralduse eelnõus sätestatud ülesandepüstitusest tuleneb,” kirjutas keskliidu juhataja Toomas Tamsari rahandusminister Sven Sesterile.

Rahandusministeerium saatis oktoobri alguses ministeeriumitele kooskõlastusringile riigi osalusega äriühingute nõukogu liikmete nimetamise komitee korralduse eelnõu. Komitee suuruseks on viis kuni seitse inimest, kelle hulka kuuluks nii riigi kui erasektori esindajad. Komitee liikmete volituste pikkuseks on plaanitud kolm aastat.

Eelnõu on välja töötatud tulenevalt valitsuse 7. juulil 2016. aastal heaks kiidetud riigi osaluspoliitika valges raamatus tehtud ettepanekust moodustada riigi osalusega äriühingute nõukogu liikmete nimetamiseks suure juhtimiskogemusega ekspertidest koosnev nimetamise komitee.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields