Avaleht

Eesti Tööandjate keskliidu 100. juubelikonverents “Töö lõpp?”

Aastasadu on inimkond lootnud, et tehnoloogilised arengud toovad kaasa heaolu ilma vajaduseta tööd teha. Automatiseerimine, robootika, tehisintellekt – kas lähiajal võtavad masinad ka tegelikult inimestelt töö ära? Või muutub lihtsalt töö iseloom?

Järjest enam otsime võimalusi, kuidas teha vähem ja saada kerge vaevaga rohkem. Kumb mudel viib majanduse kasvamise ja parema elujärjeni – kas enama töötamise soosimine või hüvede ümberjagamine? Kus on parim tasakaalupunkt nende kahe äärmuse vahel? Kuidas muudab mustrit uus põlvkond töötajaid? Kas keegi üldse TAHAB enam tööd teha?

Eesti Tööandjate Keskliidul täitub tänavu 100. tegutsemisaasta. Tähistamise kõrval on paslik mõelda sellele, mis on see töö, mis on meid toonud siia. Ja kuhu viib see meid edasi.

15. märtsil Tööandjate aastakonverentsil Tuulelohe Lend 2017 otsimegi vastuseid koos Eesti juhtivate ettevõtjate, ühiskonnategelaste ja poliitikutega, vanade ja noortega. Avaettekande teeb president Kersti Kaljulaid.

  • Miks me peame rääkima tööst, küsib Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.
  • Kuidas töötab maailm ja kuhu tahab Eesti jõuda? Arutlevad NG Investeeringute juhatuse esimees Jüri Käo, rahvusvaheline e-äri juht Kati Vabi, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt.
  • Kirjanik Viivi Luik mõtiskleb tööst ja pühendumisest.
  • Strateegilise kommunikatsiooni ekspert Raul Rebane räägib, kuidas tajub Eesti ühiskond tööd ja töötegemist.
  • Millised on muutunud töökeskkonna väljakutsed ettevõtete juhtimisele, räägib ASi Elering juhatuse esimees Taavi Veskimägi.
  • Circle K Eesti peadirektor Kai Realo arutleb, milliseid muudatusi toob kaasa põlvkonnavahetus.
  • Mida arvavad teismelised tööst ja tulevikust, jagab Häädemeeste gümnaasiumi 8. klassi  õpilane Pauliine Põldmaa.
  • Eesti Töötukassa juhtumikorraldaja Tom Rüütel selgitab, mis on töö vähenenud töövõimega inimese jaoks.

Tutvu terve programmiga

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields