Tartu Ülikool pakub ettevõtetele võimalust osaleda IT-tööstusmagistrantuuri programmis
Tartu Ülikool kutsub ettevõtteid osalema IT-tööstusmagistrantuuri programmis ning kaasama magistrante aktiivselt oma tegevusse. Programmi raames töötab ettevõtte valitud arvutiteaduse instituudi magistrant õpingute jooksul osaliselt teie ettevõttes, tuues kaasa värskeid teadmisi, uuenduslikku mõtlemist ning luues seega otsest väärtust teie organisatsioonile. Programmis osaledes aitate kaasa tuleviku tippspetsialistide koolitamisele ja annate olulise panuse IT-hariduse rikastamisse ning valdkonna arengusse.
Programm kestab kuni 11 kuud (ideaalis augustist juunini) ning lõpeb magistrandi lõputöö kaitsmisega. Ettevõtete esitatud positsioonidele saavad kandideerida kõik arvutiteaduse instituudi 1. aasta magistrandid. Meie juures saab magistrantuuris õppida neljal erialal (informaatika, andmeteadus, tarkvaratehnika ja IT mitteinformaatikutele) ning meie tudengite hulgas on nii eesti- kui välismaiseid õppureid.
Mida teie sellest koostööst võidate?
- Üliõpilane kirjutab teile olulisel teemal magistritöö.
- Üliõpilase, teda juhendava õppejõu ja ülikooli uurimisrühmade kaudu jõuavad teieni värsked teadmised, tehnoloogiad ja ideed.
- Ettevõte paistab silma kui haridust väärtustav organisatsioon ning tõstab oma nähtavust IT tudengite seas.
- Kui tudeng lõpetab magistrantuuri, saate võimaluse värvata endale töötaja, kes on organisatsiooni tegevustega juba väga hästi kursis.
Mida teie poolt ootame?
- Ettevõte kaasab üliõpilase oma tegemistesse, pakub talle lahendamiseks ettevõtte jaoks olulise küsimuse ning maksab ülikoolile programmis osalemise eest 11 kuu vältel igakuist tasu 1700 eurot (+km), millest suurem osa läheb üliõpilase stipendiumiks.
- Ettevõte määrab oma töötajate hulgast tudengile juhendaja, kes jälgib, et tudengi ülesannete fookus oleks ettevõtte vajadustega kooskõlas.
Positsiooni loomise tähtaeg on 15. jaanuar. Siit leiate spikri positsioonikirjelduse kokkupanemise jaoks ning meie kodulehel on kättesaadavad ka varasemate aastate positsioonide kirjeldused. Lisaks võite tutvuda ka programmi käigus valminud lõputöödega.
Programmi kasulikkusest on kenasti kirjutanud Yuliia Siur, kes osales IT-tööstusmagistrantuuris eelmisel õppeaastal ja tegutses Eesti Energia juures. Yuliia on nomineeritud Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi “Parim praktika 2024” parima välisüliõpilasest praktikandi tiitlile.
Kõik küsimused on väga oodatud nii telefoni kui kirja teel. Soovi korral leiate rohkem infot IT-tööstusmagistrantuuri kohta ka programmi kodulehelt.