Avaleht

Selgus aasta õppijasõbralik tööandja

Õppijasõbraliku tööandja tiitli pälvinud HANZA Grupi personalijuht Marika Maschorov autasuga. Foto autor: Arno Mikkor.

Äsja kuulutati Tööandjate majas toimunud auhinnasündmusel välja aasta õppijasõbralik tööandja. Sel aastal pälvis tiitli metallitööstus HANZA Mechanics Tartu AS, eripreemiaga tunnustati Hiiumaa plastitööstust AS Dagöplast.

Õppijasõbraliku tööandja tiitlit annavad välja koostöös Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Tööandjate Keskliit.

„Inimeste koolitamine on seepärast oluline, et mida nutikamad on meie inimesed, seda paremini läheb ettevõtetel,“ selgitas võitja HANZA Mechanics Tartu tehasejuht Rainer Kallas.

Metallitööstus toetab õppimist nii sise- kui väliskoolitustel ja organisatsioonis on ära kirjeldatud õppimise tulemusel võimalikuks osutuv karjääriteekond. Ettevõttes tegutseb siseakadeemia, mis baseerub ettevõtte e-koolituskeskkonnal ja sinna lisandub igal aastal uusi koolitusi. Juhendajate töö inimeste toetamisel on süsteemne ja tasustatud. Lisaks teeb tööstus süsteemset koostööd haridusasutustega, aitab õppekavasid kaasajastada ja pakub praktikakohti.

Sel aastal otsustas hindamiskomisjon välja anda ka eripreemia ASile Dagöplast. Ettevõtte tegevjuht Kulvo Pendra selgitas, et koolitada on pidevalt tarvis, sest elu muutub ja tulevad uued väljakutsed. „Tänapäeva tööturg ei ole nagu merest kalapüük, et paned võrgud sisse ja muudkui tõmbad paremaid kalu välja, vaid rohkem selline avamere kalakasvatus. Pead leidma arenguvõimekusega inimesed ja neid edasi järjest edasi arendama,“ selgitas ta. „Ilmselt ei pääse keegi oma kooliharidusega pensionini välja, tuleb juurde õppida.“

Eripreemia pälvinud Dagöplasti personalijuht Liljan Lips. Foto autor: Arno Mikkor.

Plastitööstuses on arenguprogrammid töötajatele ja nende juhendajatele. Töötajate täiendamine on regulaarne ja koolitatakse nii otseselt tööks vajalikel teemadel (näiteks digitaliseerimine) kui pehmematel teemadel, nagu näiteks „meie“ tunde loomiseks. Juhipositsioonile tõustes läbivad tulevased juhid „spetsialistist juhiks“ koolituse. Organisatsioon teeb koostööd kutsekooliga ja panustab töökohapõhise õppe võimalustesse, täienduskoolituste planeerimisprotsessi ning kooli nõunikekogu töösse. Samuti pakub tööstus praktikakohti.

„Üha rohkem on neid tööandjaid, kes mõistavad, et töötajate arendamine ei paranda mitte ainult ettevõtte konkurentsivõimet, vaid on ka üks võimalus andekate ja ambitsioonikate töötajate enda kollektiivis hoidmiseks,“ kommenteeris Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo.

Tööandjad väärtustavad elukestvat õppimist ja seda soosivaid ettevõtteid, mis toetavad oma töötajate arengut, innustavad neid õppima, oskusi nüüdisajastama, uusi tehnoloogiaid ja meetodeid kasutama. 

“Uute teadmiste ja uute oskuste omandamine on inimese põhitarve. See on nagu janu – ilma veeta võib lühiajaliselt toime tulla, aga pikemal perioodil kipume närtsima. Suur aitäh teile, tööandjad, kes te väärtustate oma töötajaid võimaldades neil õppida ja areneda. Hoolitsege selle eest, et meie teadmistejanus töötajate jaoks rada kaevuni ei rohtuks ja vesi selles püsiks värske,” sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler Renno Veinthal.

Õppijasõbraliku tööandja välja selgitamiseks said nominente esitada kõik soovijad. Nende seast valiti iga maakonna ning Tallinna esinumbrid ja nende seast valis hindamiskomisjon üldvõitja ning eripreemia saaja. Hindamiskomisjoni kuulusid ETKA Andrase, Haridus-ja Teadusministeeriumi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liidu ning Eesti Töötukassa esindajad

Vaata lisaks:

Aasta õppijasõbralik tööandja 2022: HANZA Mechanics Tartu AS video, lugu

Aasta õppijasõbralik tööandja 2022 eripreemia: Dagöplast AS video, lugu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields