Avaleht

Seisukoht laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse muutmisele

Eesti Tööandjate Keskliidu seisukoht laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse muutmise ning tulumaksuseaduse ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kooskõlastamiseks. 

Eesti Tööandjate Keskliit toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi püüdlust meelitada Eestisse laevandussektori ettevõtteid ja töötajaid. Uute välisinvesteeringute ja maksumaksjate kaasamine Eesti majandusse on kindlasti üks aktuaalsemaid väljakutseid. Seetõttu leiame, et Laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse muutmise ning tulumaksuseaduse ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (edaspidi „eelnõu“) on samm õiges suunas.

Leiame, et eelnõu seletuskirjas kirjeldatud positiivne mõju riigieelarvele baseerub suuresti laevandussektori tugiteenuste hõive kasvul, mille tagamisel tuleb pingutusi jätkata. Esimese probleemina kerkib tööjõupakkumise küsimus, kuna tööjõust on kõikjal Eestis suur puudus. Ettevõtted teevad ilmselt meelsasti laevandusettevõtetega koostööd ja Eestis on välja arendatud tasemel meretranspordi infrastruktuur, kuid vaba kvalifitseeritud tööjõudu Eestis napib, tööealise elanikkonna osakaal väheneb kiiresti ning ka välisspetsialistide kaasamine on väga piiratud.

Kooskõlastame eelnõu, kuid loodame, et panustate otsustavalt eelnõu edukuse eeldusena ka tööjõupuuduse probleemi lahendamisse.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields