Avaleht

Piia Zimmermann: inimestele pole vaja e-maile piirates abitust õpetada!

Eesti Tööandjate Keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann.
Eesti Tööandjate Keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann.

Tööõigus peaks liikuma suurema paindlikkuse suunas, sest nii tööturg kui töötamine on oluliselt muutunud, selgitas Eesti Tööandjate Keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann ajaleht Eesti Päevaleht arvamusveergudel.

Kuna töö ja puhkeaega reguleerib juba seadus, siis pole vaja veel inimestele abitust õpetada ja ette kirjutada, millal võib e-kirja välja saata ja millal neid lugeda. Rohkem oleks kasu enesejuhtimise oskuste kasvatamisest ja võimetest enda eest seista ning läbi rääkida. Viimast oskavad eriti hästi just noorema põlvkonna töötajad, kes eneseteadlikkuse ja soovidega kogenumatele juhtidele ja kolleegidele nii üllatust kui meelehärmi põhjustavad.

Tööturul toimetab praegu mitu põlvkonda inimesi – vanaisad/vanaemad, isad/emad, pojad/tütred ja ka lapselapsed, kel on täiesti erinevad ootused töö ja sellega seotud paindlikkuse suhtes. Kuna hulk töötajad soovivad rohkem vabadust ja paindlikkust, kaasneb sellega ka töötajapoolne vastutus ja oskus oma aega planeerida. Kes tahab päeval paar tundi trennis käia, vastab e-kirjadele õhtul, päeva hilisem alustaja lõpetab hiljem.

Mõned sammud on riik seaduste kaasajastamiseks teinud. Näiteks eelmisel aastal jõustusid sätted, millega jagatakse kaugtöö puhul vastutust tööandja ja töötaja vahel. Samuti sätestati mõiste iseseisva otsustuspädevusega töötaja, kes vastutab ise oma tööaja korralduse eest.

Samas arenguruumi veel on ja millised on siin need võimalused, saad lugeda pikemalt Eesti Päevalehest!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields