Avaleht

Parima praktikandi konkursil on sõelale jäänud seitse säravat kandidaati

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude“ finaali jõudis seitse noort, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Konkursi võitjad selguvad 17. oktoobrini kestva Facebooki hääletuse ja seejärel koguneva hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. Oma lemmik-praktikandi saab välja valida ja tema poolt hääletada Facebooki lehel

Kutsehariduse parima praktikandi tiitli nimel võistlevad OÜ Promodernis rätsepatöö praktikant Zinaida Popova, Rimi Eesti Foods AS müügitöö praktikant Kaidi Parv, Stora Enso AS metsanduspraktikant Juhan Püü ja Astri Toitlustus OÜ kokapraktikant Jelizaveta Pjatnitskaja. Kõrghariduse kategoorias jätkavad konkurssi RMK metsamajanduspraktikant Marili Laas, Nurme Production OÜ inseneripraktikant Egle Kadastik, Saku Õlletehas AS-is toidutööstust ja tootearendust praktiseerinud Sten Sild.
 
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul jätkavad lõpphindamisel väga erineva erialataustaga noored, keda ühendab soov oma oskusi praktika ajal maksimaalselt arendada.
 
„Praktika on hädavajalik etapp elukutse omandamisel ja edu ning püüdlused selles väärivad märkamist. Meie konkursile esitasid nominendid tööandjad ja usun, et kõigile tänastele kandidaatidele on see motiveeriv signaal oma edulugu samasuguse innuga jätkata,“ rääkis Tamsar.
 
Tema sõnul aitavad targad praktikavalikud rajada edukat tööelu. „Praktika pakub õppurile esmase töökogemuse ja aitab noorel olla erialaselt konkurentsivõimelisem,“ rääkis ta. „Lisaks oskuste lihvimisele annab praktika võimaluse luua positiivse kontakti potentsiaalse tööandjaga ja avaldab seeläbi mõju edasisele tööelule ja karjäärivalikutele. Praktika on investeering tulevikku,“ rõhutas Tamsar.
 
Konkursile said tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted.
 
Parimaid praktikante tunnustatakse kahes kategoorias – parim praktikant kutsehariduses ja parim praktikant kõrghariduses. Konkursi hindamiskomisjoni kuuluvad Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridusministeeriumi, erialaliitude ja Businessi Schooli esindajad. Parima praktikandi tunnustuse saanud õppurid saavad auhinnaks Estonian Businessi Schooli karjäärinõustamise ja võimaluse läbida omal valikul kursus (kuni 6EAP), mis toetab nende õpinguid ja edasist tööelu. Võitjad kuulutatakse välja 25. oktoobril.
 
„Praktik Cum Laude“ konkurss on pilootprojekt, mille Eesti Tööandjate Keskliit korraldab koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit. Lisainfo kampaania kohta on leitav Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel ja „Praktik Cum Laude“ Facebooki lehel.

 

Egle Kadastik

Egle Kadastik

Tallinna Tehnikakõrgkoolis III kursusel rõivaste disaini ja tehnoloogiat õppiv Egle Kadastik tegi inseneri- ja konstruktoripraktika Nurme Production OÜ-s. „Nurme Productionis praktikandina töötamine oli minu jaoks suurepärane kogemus. Õppisin praktika vältel palju uusi erialaseid teadmisi ja oskusi. Suurem osa praktikast kulus lõigetekonstrueerimisele, prototüüpide õmblemisele ja seejärel lõigete parendamisele. Lisaks sain õppida lõigete suurendamist, paigutuste tegemist ja loomulikult täita ka vajalikke dokumente. Kõige enam meeldis mulle see, et sain paljud erinevad etapid ise läbi teha. Usun, et koolis käies on kohustuslik praktika õppekava üheks kõige olulisemaks osaks,“ rääkis Egle. Praktikajuhendaja sõnul oli Egle areng silmnähtav. „Ta õppis väga kiiresti, oli väga põhjalik ning pühendunud. Töö kiirus ja ka kvaliteet oli tal superhea, loomulikult ületas ootusi ja andis ettevõttele juurde. Ilma suunamata kujunes Eglest hilisemate praktikantide juhendada – ta võttis nad oma hoole alla, õpetas, näitas, suunas. Midagi sellist pole me varem kogenud. Oleme Eglega kokku leppinud, et järgmisel aastal tuleb ta meie vabrikusse lõpupraktikale ja samuti oleme valmis talle pärast kooli lõpetamist tööd pakkuma,“ rääkis juhendaja.

 

Jelizaveta Pjatnitskaja

Jelizaveta Pjatnitskaja

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses kokaks õppiv Jelizaveta Pjatnitskaja oli kokapraktikal Narva restoranis Pärl. „Mulle meeldis väga see ettevõte ja töö avatud köögis. Kuid kõige hingelähedasem oli sõbralik ja hooliv kollektiiv, mis õpetas mulle palju. Mul oli väga meeldiv selles kollektiivis töötada, kuna meie vahel oli täielik üksteisemõistmine. Tahan väljendada tänu kokkadele selle eest, et nad mulle palju õpetasid ja et nad olid minuga hoolivad, kannatlikud ja head! Praktika käigus jõudsin töötada pulmades, bankettidel ja erinevatel pidudel. Mulle meeldib minu elukutse väga, kuna see võimaldab improviseerida, fantaseerida ja mõelda välja midagi uut ja huvitavat mitte ainult endale, vaid ka meie külalistele. Alguses ma isegi ei arvanud, et võiksin kokaks õppida, kuid nüüdseks on see amet õpetanud mulle kollektiivis töötamist, üksteise abistamist, julgust viia oma unistusi ellu, klientidega suhtlemist ja meeldejäävate toiduelamuste pakkumist,“ rääkis Jelizaveta.

 

Juhan Püü

Juhan Püü

Luua Metsanduskoolis II kursusel metsandusspetsialistiks õppiv Juhan Püü oli metsanduspraktikal Stora Enso AS-is. „Praktika käigus sain teada, kuidas näeb välja metsaostu protsess. Tutvusin Imavere ja Näpi saeveskite tööga. Jälgisin metsamaterjali transporti metsalaost saetööstusesse. Sain teada, kuidas käib paberipuidu vastuvõtt Kunda sadamas ja mismoodi käib mõõtmine ja andmete sisestamine süsteemi. Kõige rohkem meeldis mulle metsameistrite töö. Tehtud tööd avardasid silmaringi ja andsid juurde uusi teadmisi. Kindlasti läheksin Stora Enso Eesti AS -i tööle,“ kinnitas Juhan. Juhendaja sõnul oli Juhanil suur huvi metsamajanduse valdkonna vastu ning motivatsioon end selles vallas täiendada. „Temas oli näha heas mõttes „metsameest“, kuna oskas näha metsamajandamist laiemalt ning suhtus hoolivalt jätkusuutlikusse metsamajandamisse. Hindasime kõrgelt Juhani motivatsiooni saada uusi teadmisi ning avatust ja julgust teha ettepanekuid ka oma valdkonnas väga kogenud spetsialistidele. Näeme temas potentsiaali saada tulevikus heaks metsamajandamise eksperdiks ja kaalume Juhaniga ka töösuhte loomist,“ sõnas juhendaja.

Kaidi Parv

Kaidi Parv

Võrumaa Kutsehariduskeskuses II kursusel müügikorraldust õppiv Kaidi Parv oli müügitöö praktikal Võru Rimi supermarketis. „Praktika jooksul tegelesin kaubavarude täiendamise, tellimise ning tarnega, kontrollisin saatedokumente, tegelesin müügitööga, proovisin nii saalitöötaja kui kassapidaja ameteid. Praktika kestis kaheksa nädalat, mis oli piisavalt pikk aeg, et saada põhjalik ülevaade kõikidest kaubanduses esinevatest probleemidest – kliendi küsimused ja probleemid, tarne ning kaubakaod. Tahan kiita Võru Rimi supermarketi kollektiivi, tänu kellele läksin tööle rõõmsa tuju ja ootusärevusega iga järgneva päeva ees,“ rääkis Kaidi. Kaidi juhendaja sõnul paistis Kaidi silma õpivalmiduse ja väsimatu huviga. „Kaidi andis meile juurde ilmselt rohkemgi kui meie suutsime temale anda selle lühikese aja jooksul. Seletamatul kombel tuletas ta meile meelde, kui huvitav ja mitmekesine on meie töö. Samuti seda, et tööle tullakse igal hommikul naeratus näol ja pika päeva lõpuks ei kao kuhugi viisakus,“ kiitis juhendaja.

 

Marili Laas

Marili Laas

Eesti Maaülikoolis magistrantuuri 2. kursusel metsamajandust tudeeriv Marili Laas praktiseeris RMK-s metsa uuendamist, metsataimede ja dekoratiivtaimede kasvatamist ja müümist ning puuseemnete varumist ning müümist. „Praktika käigus tutvusin Eesti riigimetsade uuendamiseks metsataimede tootmisega – alates parimate omadustega puude valimisest ja seemlate rajamisest kuni varutud seemnest taimede kasvatamiseni. Praktika oli mitmekesine ja täiendas suurepäraselt ülikoolis õpitut. RMK on Eestis valdkonna suurim tööandja ja asutuse hea maine tõttu ka paljude metsamajanduse tudengite unelmate töökoht. Seega hindan kõrgelt võimalust saada osa ettevõtte igapäevasest tööst ja õppida selle töötajatelt. Olen väga tänulik enda juhendajale ja sõbralikule kollektiivile, kes tegid praktikast meeldiva kogemuse!“ ütles Marili.

 

Sten Sild

Sten Sild

Tallinna Tehnikaülikoolis toidutehnika ja tootearenduse eriala 2. aasta magistrant Sten Sild oli praktikal Saku Õlletehas AS-is. „Minu praktika eesmärgiks oli omandada uusi teoreetilisi teadmisi, kuid ennekõike praktilisi oskusi tootearenduse ja kvaliteedianalüütika vallas. Praktika käigus täienesid oluliselt minu praktilised oskused ja teoreetilised teadmised, enam sain uusi teadmisi ja oskusi tootearenduse valdkonnas. Väga kasulikud ja huvitavad olid erinevad toodete degustatsioonid, maitsenüansside tunnetamine, eristamine, hindamine ja kirjeldamine. Praktika reaalses suurtööstuses andis aimu, kuidas kogu ettevõte tervikuna toimib, kui palju on erinevaid vastutusüksuseid, kui kaua võtab aega uue toote turule toomine ja kui suur ning oluline on meeskonnatöö selle kõige juures. Soovitan kõigil sooritada erialapraktika suurtööstuses, seejuures usun, et Saku Õlletehas on nii praktika sooritamiseks kui ka töötamiseks suurepärane ettevõte,“ rääkis Sten.

 

Zinaida Popova

Zinaida Popova

Tallinna Tööstushariduskeskuses rätsepatöö eriala omandav Zinaida Popova, kes oli rätsepatöö praktikal OÜ Promodernis. Oma praktikakogemuse kohta jagub Zinaidal vaid kiidusõnu: „Praktika OÜ Promodernis oli minu jaoks elus esimene ja tundsin end selle vältel kui tõeline õmbleja! Mulle meeldis kõige rohkem töö mitmekesisus ja pärast praktikat tean kindlalt, et valisin endale õige elukutse ning et pärast kooli lõpetamist on kindel töökoht mind ootamas.“ Zinaida juhendaja sõnul oli neiu väga uudishimulik ja ei kartnud teha uusi asju. „Kohati tegutses nagu tõeline töötaja, mitte praktikant – kiiresti ja iseseisvalt. Kõigest nädala ajaga orienteerus nii hästi, et suutis endale ise töötegevusi leida. Zinaida oli väga rõõmsameelne ja optimistlik, soovis proovida erinevaid asju ja rääkis, et valdkond huvitab teda ja et ta plaanib siduda oma tuleviku õmblemisega. Võtaksime Zinaida kindlasti tööle,“ rääkis juhendaja.

 

Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields