Avaleht

Parim välistudengite praktikakoht on Pärnu Haigla

Parim välistudengite praktikakoht on Pärnu Haigla, kes juba aastaid on praktikabaasiks meditsiinvaldkonna, kuid ka muude erialade välisüliõpilastele.

Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul õpib Eesti ülikoolides sadu välismaalasi, kes võiksid pärast lõpetamist Eestisse tööle jääda ja meie spetsialistide põuda leevendada. „Napi eesti keele oskuse tõttu on neil aga tihti raske õpingute ajal praktikakohta leida ja nõnda Eestis töötamise kogemust saada,“ ütles Aas. „Pärnu Haigla on välja töötanud toetava süsteemi, kuidas välistudengeid kaasata. Ja muidugi on nad ka Eesti õppurite jaoks väga tugev praktikabaas.“

„Oleme julgustanud oma noori kogemuste saamiseks ning õpitud oskuste kinnitamiseks minema ka välismaale õppima, praktikale või ajutiselt tööle. Samal ajal oleme ka ise üks neist riikidest, kuhu välistudengid suure huviga praktikale tahavad tulla. Olen uhke Pärnu Haigla üle, kes heas koostöös koolidega suudab pakkuda suurepärast praktikakeskkonda tulevastele meditsiinitöötajatele nii Eestist kui ka välismaalt. Hästi toimiv koostöö haigla ja koolide vahel on kindlasti eeskujuks kõigile sektoritele,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Pärnu Haigla juhi Urmas Sule sõnul on võimalik välistudengeid vastu võtta siis, kui üldine praktikasüsteem hästi toimib.

„Välistudeng on meie jaoks praktikant nagu iga teine. Ta vajab vast veidi rohkem tuge igapäevaelus toimetulekuga, aga mitte erialaselt,“ ütles Sule. „Me kohtleme praktikante nagu kõiki uus töötajaid – nad saavad endale juhendaja ja on oodatud osalema kõigile meie infoäevadele ja üritustele. Arst-praktikantidele, kes teevad kõik praktikad meie haiglas, maksame ka praktika ajal töötasu. Meie jaoks on oluline, et noori juhendaksid erialaselt ja juhtimisalaselt kompetentsed spetsialistid, seetõttu viime läbi ka juhendajate koolitusi. Et süsteem on hea, näitab juba see, et paljud noored jätkavad Pärnu Haiglas töötamist ka pärast praktikat.“

Pärnu Haigla on õpetav keskhaigla, olles õppe- ja praktikabaasiks eelkõige meditsiinivaldkonnas õppivatele noortele nii Eestist kui ka välismaalt. 2018. aastal oli haiglas praktikal enam kui 300 noort kõrg- ja kutsekoolidest nii Eestist kui ka välisriikidest.

Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Innove ja Haridus-Teadusministeeriumiga tunnustab parimaid praktikakohti neljandat aastat. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Fotod: Olev Mihkelmaa


Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields