Parim regionaalne praktikakoht: praktikandi säravad silmad annavad töötajatele innustust
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps andis 2018. aasta parima regionaalse praktikakoha auhinna allhanketööstuse ettevõttele HANZA Mechanics Tartu OÜ-le, mis edendab tähelepanuväärsel moel kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel.
„Hindan kõrgelt neid ettevõtteid, kes annavad praktika kaudu noortele võimaluse tööturule sisenemiseks,” ütles Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps. „Hanza Mechanics on Tartumaa jaoks väga oluline tööandja ning on rõõm näha, et nad võtavad enda rolli praktikakohana tõsiselt. Metallitöö on keeruline tulevikuvaldkond, kus kahjuks on noorte huvi tagasihoidlik, kuid Hanza Mechanics Tartu teeb omalt poolt palju, et aidata kaasa eriala populariseerimisele,“ lisas Reps.
“Tööandjatele annab praktikakohtade loomine ja koolidega tehtav koostöö arusaama, mida noored tegelikult ootavad. Loomulikult annab see tööandjale ka võimaluse kohe leida endale parimad tulevased töötajad,” sõnas Reps.
Hanza Mechanics Tartu OÜ personaliosakonna juhi Annika Ploomi sõnul innustab saadud tunnustus praktikaprogrammide läbiviimist jätkama. “Kui näeme, et noorel läheb meie juures praktikal olles silm särama ja ta saab kinnitust, et õpitav eriala on tema jaoks õige kutsumus, siis me tunneme oma tööl väärtust. Ettevõttele on see ka hea bränding – kui praktikant saab meie juurest hea kogemuse, siis kogemus levib väga kiiresti ka teisteni. See omakorda toob juurde uusi praktikante ja potentsiaalseid töötajaid,” kirjeldas Ploom põhjuseid, miks ettevõte praktikavõimalusi pakub.
“Praktika on õppeprotsess nii praktikantidele kui juhendajatele. Praktikantide juhendamine on hea võimalus tulla mugavustsoonist välja ja teha midagi teistsugust. See tunnustus läheb ennekõike just juhendajatele, kes igapäevaselt tulevaste töötajate koolitusse panustavad,” lisas Ploom.
Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi direktor Margus Arak lisas, et ka nende koostöö on olnud tulemuslik. “Meil on kõigil sõltumata ametist kolm suurt vara – inimesed, aeg ja raha. Kui kolme komponendi kasutamist kirjeldada Hanza Mechanics Tartu OÜ kontekstis, siis nemad on investeerinud Eesti Maaülikooli tudengitesse ja inseneeria valdkonda kõiki kolme vara rohkem, kui keegi teine meie piirkonnas,” ütles Arak.
Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas tänas HANZA Mechanics Tartu OÜ-d meeldiva koostöö eest ja kinnitas, et metallitöö erialade arendamine on üks nende prioriteetidest ja selle juures on neil suur abi headest partnerettevõtetest nagu seda on parima regionaalse praktikakoha tunnustuse saanud HANZA Mechanics.
„Tugevaid kandidaate parima regionaalse praktikakoha tiitlile oli mitmeid, kuid HANZA Mechanics Tartu jäi hindamiskomisjoni liikmetele silma oma eriti hea piirkondliku koostöö pärast,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. “Olles üks piirkonna suurimaid tööandjaid, on HANZA Mechanicsil vastutusrikas roll tulevase tööjõu koolitamisel. Ettevõte teeb tihedat koostööd nii Tartu Kutsehariduskeskuse kui Eesti Maaülikooliga, et aidata kaasa erialade populariseerimisele ja parimate oskuste omandamisele,” lisas Entson.
Eelmisel aastal sai aastal parima regionaalse praktikakoha tiitli Pärnus asuv tekstiiliettevõte Wendre AS ning 2016. aastal Narva metallitööstusettevõte Fortaco Estonia AS.
Parima praktikakoha konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.
Fotod ja video: Raigo Pajula