Avaleht

Parim praktikakoht Swedbank: praktikaprogrammi tuleb pidevalt edasi arendada

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi “Parim praktikakoht 2018” võitis Swedbank AS, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse. 

Hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul kasvab ettevõtetes praktikantide koolitamise tase pidevalt. „Aasta-aastalt on üha raskem mõõta, mille poolest tugevad kandidaadid oma praktikasüsteemide arendamisel ja noorte juhendamisel on teistest paremad. See teeb muidugi rõõmu, sest praktikakohtade pakkumisega tegelevatel ettevõtetel on oluline roll noorte oskuste kujundamisel,“ sõnas Tamsar.

Swedbank Eesti AS personalijuhi Ülle Matti sõnul on oluline luua praktikakohti mitmel põhjusel. “Kuigi inimesed võiksid tulla kohe ülikoolist tööle, siis tegelikult reaalne elu ja muudatused töökohal lähevad väga kiiresti eest ära ning õppekavad ei saagi nendega sammu pidada. Ülikoolidel on päris raske oma õppeprogramme sellega ühildada ja tööandjad peavadki seetõttu tegema enamat, et tagada endale vajalikku tööjõudu. Minu kogemus näitab, et nii noorte kui tööotsijate latt on väga kõrgel tööjõuturul. Seetõttu peab olema praktikaprogrammi latt peab olema seatud kõrgele ja igal aastal tuleb seda edasi arendada,” sõnas Matt. 

Konkursile laekus 37 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid. Auhinnaks on igale võitnud ettevõttele klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Kõigil võitjatel on õigus kasutada spetsiaalselt väljatöötatud vastava kategooria märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm.

Konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Fotod ja video: Raigo Pajula

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields