Avaleht

Otsid töötajat või tööd? Share Force One tuleb appi

Share Force One  on tööjõu jagamise platvorm, mille eesmärgiks on lahendada kriisi ajal ja selle järgselt kujunenud tööjõuprobleemi. Platvorm viib kokku ettevõtted, kelle töötajad on osaliselt või täielikult ilma reaalse rakenduseta, nende ettevõtetega, kellel on tööjõupuudus. Platvorm on kõigile ettevõtetele tasuta. Share Force One tegutseb koostöös Töötukassaga, et tööandjaid võimalikult operatiivselt aidata.

Tööjõu jagamise platvorm sai alguse Garage48 hackatonilt “Hack the Crisis”, et leida lahendusi koroonaviiruse kriisis tekkinud probleemidele ning väljuda sellest tugevamana. Partnerlussuhete eest vastutav Henri Loodmaa ütles, et hetkel on tehtud tööjõuvahetusi umbes kümne ringis, kuid tempo ei ole kõige olulisem. “Pigem täna tegeleme sellega, et jõuaksime ettevõteteni, anname endast märku ja kogume andmeid. Ettevõtted väga selgelt on äraootaval seisukohal seoses riigi abimeetmetega ning vaatavad, kuidas ja kui palju töötajaid on võimalik nende meetmetega aidata,” ütles ta.

Töötukassaga on Share Force One tihedas koostöös. “Leppisime Töötukassaga suuremates koostööraamides kokku möödunud kolmapäeval toimunud Skype’i koosolekul, kus mõlemad pooled väljendasid suurt soovi ja vajadust koos probleemi lahendada. Leppisime kokku, et hoiame üksteise platvormid eraldi, aga seejuures vahendab Töötukassa B2B probleemid meile ja meie endale laekunud üksikjuhtumid ehk C2B probleemid neile,” ütles Loodmaa.

Töötukassa tööandjate teenuste juht Livia Laas kommenteeris koostööd järgnevalt: “Share Force One´i ettevõtmisega läks Töötukassa kaasa sellepärast, et aidata just tööandjaid, kellel on suurem hulk töötajaid n-ö ooterežiimil, samal ajal kui teine tööandja võtaks nad kohe endale appi. Ehk siis – see platvorm aitab meil kokku viia need tööandjad, kellel on kiiresti vaja suuremat hulka töötajaid nende tööandjatega, kes on olnud sunnitud oma töötajad saatma koju. Eesmärk on ju üks: hoida ära suuremaid koondamiste laineid.”

Selge on see, et erinevad ettevõtted ja sektorid taastuvad kriisist äärmiselt erineva tempoga ja seetõttu on tööjõu vahendus ettevõtetele vahel aktuaalne ka pikemaajaliselt. Lisaks saame teha koostööd Töötukassaga, et aidata leida koondamistel töötajatele uut tööd. Samuti on meil täna partneriteks ka MKM, EAS, SOM, jt riigiasutused, erialaliidud ning kõikidele juriidilistele küsimustele alates lepingutest ettevõtete vahel kuni tööõigusliku vastutuseni ja maksuküsimusteni aitab meil leida meie hea partner Advokaadibüroo RASK. Siinkohal jagame saadud õiguslikku infot ka Töötukassa ja erialaliitudega, kuna nendel hetkel juriidilist ressurssi sellise ajutise töövahenduse teemaga tegelemiseks ei ole.

Kust leida infot?
Täpsemalt saab tutvuda platvormiga meie veebilehel www.shareforceone.ee
Lisainformatsiooni saamiseks palun pöörduge e-maili teel info@shareforceone.ee 

Kontakt ettevõtetele: Mart Saarmann, mart@shareforceone.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields