Õppuritele suunatud äriideede arenguprogramm otsib mentoreid
Kõrg- ja kutsekoolide õppuritele suunatud üle-eestiline äriideede arenguprogramm ehk eelinkubatsioon kutsub mentoriks ettevõtjaid, kes aitaksid noortel oma ideed ärimudeliks arendada.
Mentoriteks on oodatud vähemalt kolmeaastase kogemusega ettevõtjaid ja ettevõtte juhtimiskogemusega praktikuid, kes on valmis oma teadmisi ja kogemusi jagama alustavate tudengimeeskondadega nii eelinkubatsiooni- kui ka õppeprotsessis. Eelinkubatsiooni perioodiks on 4 kuud ja mentori panuseks eeldatakse keskmiselt kolm tundi kuus. Tegevuse raames arendatakse välja mentorite avalik andmebaas ja kõrgkoolide ülene mentorvõrgustik, mis loob võimaluse leida sobivaim mentor meeskonna ideest ja vajadustest lähtuvalt.
Korraldajad pakuvad mentoritele koolitust vastavalt varasemale mentorkogemusele ning võimalust panustada noorte ettevõtjate põlvkonna arengusse. Huvi korral mentorina kaasa lüüa palutakse võtta ühendust mentorvõrgustiku suunajuhiga Ester Eomõisiga meiliaadressil Ester.Eomois@ebs.ee
Üle-eestilise eelinkubatsiooni programmi elluviimisel osalevad Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.
Äriideede arenguprogramm ehk eelinkubatsioon toimub semestripõhiselt, mille jooksul arendavad noored oma idee ärimudeliks. Selle ülesehitamisel on lähtutud eri haridustasemetel juba toimuva ettevõtlusõppe ja start-up valdkonna arendustegevuste parimatest praktikatest. Eelinkubatsiooni jooksul on noortel võimalik osaleda idee ja meeskonna arengut toetavas neljakuulises praktilises koolitusprogrammis. Meeskonnad saavad täiendavat tuge mentoritelt ja valdkonnapõhist nõustamist. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma ärimudelit. Õppuritele on kõigis tegevustes osalemine tasuta.
Eelinkubatsiooni jätkutegevustes pakutakse meeskondadele individuaalset nõustamist, tehakse koostööd Eestis tegutsevate ettevõtlusinkubaatorite ja kiirenditega, et pakkuda meeskondadele võimalust arendada oma ärimudelit edasi, kasutades vajaduse korral mentoreid ja tuge lisarahastuse leidmisel.