Avaleht

Sotsiaalne partnerlus ja paindlikud töösuhted

Projekti partnerid ja rahastajad

Projekti kirjeldus

Projekt “Sotsiaalne partnerlus ja paindlikud töösuhted” on Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu koostöös elluviidav rahvusvaheline projekt, mille eesmärk on harida ning koolitada tööandjaid ja avada dialoog töötajatega ning nende esindajatega. Samuti anda reaalset sisendit seadusandluse muutmiseks ning partnerite omavaheliste kokkulepete sõlmimiseks.

Projekti tegevused on planeeritud perioodi: detsember 2020 – juuli 2022.

Projekti tegevused ja eesmärgid

Projekti raames viiakse läbi: 

  • küsitlus tööandjate ja ametiühingute liikmete seas, kaardistamaks projekti alguses ja lõpus olevat suhtumist omavahelisse koostöösse;
  • kolm koolitust tööandjatele ja ametiühingute liikmetele, mis aitaksid arendada vajalikke oskusi omavahelise koostöö parandamiseks;
  • neli uuringut väliste ekspertide kaasabil, seda ennekõike paindliku töökorralduse ja muutuva tööelu teemadel;
  • koostöös ametiühingute keskliiduga seitse projekti teemadega haakuvat seminari (näiteks teemadel: paindlik tööaeg, muutuvad töösuhted, kaugtöö);
  • õppereis Norrasse (kui olukord seda võimaldab), et tutvuda parimate praktikatega ja külastada sealseid ettevõtlusorganisatsioone.
  • Lisaks luuakse teemakohaseid õppematerjale veebi ja sotsiaalmeediasse.

Kohtumine norra tööandjate keskliidu ja ametiühingute keskliiduga oslos

15-16. novembril oli Tööandjate Keskliidu ja Ametiühingute Keskliidu meeskondadel rõõm külastada Norra Tööandjate Keskliitu ning Norra Ametiühingute Keskliitu. Õppereisi eesmärgiks oli vahetada parimaid praktikaid sotsiaaldialoogi ja paindlikke töösuhete osas ning saada uusi teadmisi Norra kolleegidelt.

Kohtumine norra tööandjate keskliiduga tallinnas

21-22 aprillil külastasid meid Norra Tööandjate Keskliidu (NHO) esindajad, et saada ülevaade Eesti parimatest praktikatest sotsiaaldialoogi ja paindlike töösuhete edendamisel. Teadmisi koguti nii Tööandjate majas kui Ametiühingute Keskliidus. Külastus toimus rahvusvahelise koostööprojekti Norway Grants „Facilitated access to work through flexible work“ raames.

Tööandjate keskliidu podcast: enamik inimesi jääb ka tulevikus kaugtööd tegema

Uuring, mis Eesti ettevõtetes äsja läbi viidi, leidis, et tööandjad vaatlevad aega kahes osas: aeg enne pandeemiat ja pandeemiaaeg. Tähendab see seda, et kriis on toonud kaasa meeletud muutused selles, kuidas ja kus inimesed tööd teevad. Mis omakorda on toonud tööandjatele kaasa vajaduse muuta kiiresti nii oma töökorraldust kui ka suhtumist.

Kaugtööst ja sellele üleminekust räägivad saates LHV Panga personalijuht Liisa Põldmaa ja Viilup Uuringute uuringute läbiviija Liis Soome. Saadet juhib Hando Sinisalu.

Kuula saadet siit

Tekkis küsimusi?

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields