Mida hindame parimaid praktikakohti valides?
Täna tunnustasime parima praktikakohana Radisson Blu Hotel Olümpiat, kes paistis silma läbimõeldud ja süsteemse praktikakorraldusega. Lisaks tunnustame parima väikeettevõttest praktikakohana Velvet OÜ-d, regionaalse praktikakohana Wermo AS-i ja eriauhinna sai SA Pärnu Haigla välisüliõpilastele praktikakohtade pakkumise eest.
Konkursil tunnustame tööandjaid, kus pakutakse üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi, tehes seda silmapaistval moel, ühiskonnas oma vastutust tunnetades ja panustades märkimisväärselt tööjõu järelkasvu oskuste arendamisele.
Parimaid praktikakohti hinnates võtame arvesse, kas ettevõttes tuntakse huvi, missugused on praktika eesmärgid ja püütakse praktikandile anda ülesandeid, mis võimaldavad nende eesmärkide saavutamist. Väga oluline on juhendamise kvaliteedi tagamine ja koolidega tehtav koostöö.
Parima praktikakoha võitja Radisson Blu Hotel Olümpia paistis žüriile silma läbimõeldud ja süsteemse praktika korraldamisega juba paljude aastate jooksul ja nõnda panustab ta valdkonnas töötajate järelkasvu koolitamisse. Ettevõtte esitas konkursile Tallinna Teeninduskool, kelle õppuritele on Olümpia on pikka aega praktikabaasiks.
Parimaks väikeettevõtteks valitud Velvet OÜ esitas konkursile Tartu Kunstikool, kellele on muljet avaldanud nende uut moodi praktikaprogramm Velvet Run. Velvet on silma paistnud pikaaegse usaldusväärse praktikapartnerina, kes on loonud läbimõeldud kandideerimise ja juhendamise protsessi.
Parima regionaalse praktikakoha tiitli saanud Wermo AS tõstis esile Võrumaa Kutsehariduskeskus, kes on ettevõttega süsteemset koostööd teinud juba ligi 20 aastat. Praktikantidega viib ettevõte läbi põhjaliku vestluse, et saada võimalikult palju infot praktikandi arenguvajaduste ning praktikaeesmärkide kohta. Juhendajad on läbinud praktikajuhendajate koolitusi, mida on korraldanud Võrumaa Kutsehariduskeskus ning samuti toimub ettevõttesisene juhendajate nõustamine ning tagasiside andmine. Samuti hindab ettevõte kõrgelt tööohutuse tagamist ja tudengite tagasisidestamist, et praktikast oleks makismaalselt kasu kõigile osapooltele. Samuti on väga suur roll regionaalsel mõjul, kuna piirkonnas olulise ettevõtena värbavad nad praktikante ka hiljem tööle.
Tunnustuse välistudengeid praktikale värbamise eest saanud SA Pärnu Haigla võtab hea meelega endale praktikale välistudengeid, kes soovivad meditsiinivaldkonnas praktikat sooritada. Pärnu Haigla läheneb praktikantidele sarnaselt teistele uutele töötajatele. Koos uute töötajatega osalevad praktikandid sissejuhataval juhendamisel, sh tööohutuse, tuleohutuse ja hügieeninõuete, isikuandmete töötlemise ning läbivad arvutikoolitused. Haigla jaoks on oluline, et noori juhendaksid erialaselt ja juhendamisalaselt kompetentsed spetsialistid. Samuti on tublimatel praktikantidel võimalik saada Pärnu haiglas töökoht ning haigla toetab välisriigist siia tööle asumisel ka organisatoorse korraldamisega.
Parim praktikakoht 2019 žüriisse kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson, SA Innove töökohapõhise õppe arendusjuht Piret Lilover, Eesti Metsa- ja Puidutööstuseliidu tööstus- ja haridusvaldkonna teemajuht Pille Meier, Haridus- ja Teadusministeeriumi kutseharidusosakonna peaekspert Karin Ruul ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum.
Konkurssi “Parim praktikakoht” korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- teadusministeeriumi ja sihtasutusega Innove. Konkursi korraldatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel.