Avaleht

Lõpetas Swedbanki praktikaprogrammi Kick Start esimene lend

2016. aastal tuli Swedbanki praktikale 102 entusiastlikku noort, kes said osa uuenenud praktikaprogrammist. Swedbanki praktikaprogramm Kick Start annab noortele peale töökogemuse ka võimaluse laiendada silmaringi ning teha algust professionaalsete kontaktide võrgu loomisega.

Huvi tulla panka praktikale on suur, eelmisel aastal oli pangas praktikal 105 tudengit ning sel aastal 102. Praktikale kandideeris rekordiliselt üle 900 noore. Praktikavõimalused lähtuvad alati konkreetselt üksuste vajadustest, et praktikakoht oleks seotud spetsiifilise ametipositsiooni ja tööülesannetega. Nii tagame, et tudeng paneb end proovile just teda huvitavas valdkonnas ning veedab suve aktiivselt teda huvitaval teemal tegutsedes, „päris“ tööelu väljakutsetega silmitsi seistes. Meil on suur rõõm selle üle, et suudame pakkuda praktikavõimalusi väga erinevates valdkondades- juurast ettevõtete panganduseni, turundusest personalini välja.

Praktika raames toimus 4 seminaripäeva, kus räägiti väliste ja siseste ekspertide abiga digitaliseerumisest, klienditeenuste arengust ja innovatsioonist, professionaalsest arengust ja esinemisoskustest ning finantsmaailmast ja andmete analüüsist. Seminaride eesmärk oli laiendada silmaringi nii pangas toimuva kohta kui ka anda väärtuslikke kogemusi, mida praktika raames tehtava igapäevatöö kaudu ei saa. Näiteks professionaalse arengu ja esinemisoskuse seminaris rääkis praktikantidele Agu Uudelepp, kes jagas nõuandeid, kuidas edukal esinemisel võita ja hoida kuulajate tähelepanu ning suhelda publikuga. Ava- ja lõpuüritusel innustasid noori oma kogemuse jagamise ja karjääriteemaliste näpunäidetega Robert Kitt, Kristi Täht ja Gunnar Toomemets. Lisaks toimusid veel tööajavälised ühiskülastused, ühised lõunasöögid, lõunad Swedbank Eesti tippjuhtkonna liikmetega ning mentorluskohtumised inspireerivate juhtidega.

Praktika lõpus said tublimad praktikandid tunnustatud erinevates kategooriates

Aktiivsemad osalejad saavad auhinnaks võimaluse osaleda Swedbanki ülikoolisuhete arendamisel. Lisaks said tunnustatud ka aktiivsemad küsijad, sotsiaalmeediasaadikud ning praktikandid, kes organiseerisid praktikaväliseid ühisüritusi, olgu selleks siis ühine lõuna, neljapäevane afterwork või hommikune pre-work peamaja jõusaalikülastuse näol. Eraldi tänasime noori, kes käisid vabatahtlikult kontorites klientidele Swedbanki mobiiliäppi tutvustamas.

Tagasiside uuenenud praktikaprogrammile oli väga positiivne. „Kick Starti seminaridelt võtan endale kaasa nii mõndagi: […] püüdle oma eesmärgi poole; omanda uusi kogemusi; tähtis ei ole ainult see töö, mida sa teed, vaid ka oskus inimestega kontakti leida (ja seda hoida) […], need olid mõned neist ideedest, mida […]mulle praktikaprogrammi jooksul läbi inimeste reaalsete kogemuste kinnistati“, sõnas Tartu kontoris notariaalsete tehingutega tegelenud praktikant Anna-Riin.

Pärast praktikaprogrammi lõppu hoiame praktikantidega sidet läbi Facebooki alumniklubi ning mentorite, kes jätkavad karjäärialase toe pakkumist ja praktikantidega kohtumist ka kooliaasta jooksul. Ootame kõiki huvilisi Swedbanki Kick Start praktikaprogrammi kandideerima juba 2017. aasta algusest!

Täpsemat infot programmi  ja kandideerimise kohta leiab meie kodulehelt.

Vaata ka 2016. aasta Kick Starti kokkuvõtvat videot siit.

Hanna Tiits, Swedbank Eesti personalispetsialist

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields